Marina N

Když koupím nový byt ze získaných peněz z prodeje starého bytu, musím platit daň z prodeje nemovitosti?

Prodala jsem byt, teď kupuji nový. Otázka je jasná. Někde jsem o tom slyšela,ale nejsem si jistá.Na netu to nemůžu najít.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Já jsem to našla za tebe, nemá smysl to sem opisovat 🙂
http://www.fi­nance.cz/zpra­vy/finance/29110-budete-platit-dan-z-prijmu-z-prodeje-nemovitosti-/

Další odpovědi
anonym

Dan z nemovitosti musite zaplatit.

  • iv-

Hlada

Daň z příjmu platit nebudete, daň z převodu nemovitosti ano.

anonym

Něco na tom pravdy je,ale pro jistotu bych zavolal na finanční úřad,kde dají vysvětlení!

suaeda

Daň z prodeje nemovitosti je nutno přihlásit a zaplatit. Podle zákona je povinnen platit daň prodejce.

Děda Louda

Jedná se o daň z příjmu z prodeje. Jejímu zaplacení se, kromě některých definovaných případů, nevyhneš.