bolak

Kdybyste se octli v situaci, kde byste měli na výběr, buď zachránit čtyři životy ale obětovat ten svůj nebo…

…nechat 4 lidi zemřít a zachránit si vlastní zadek, jak byste se rozhodli?
Doplňuji:
No, tak tady je vidět jak je ta funkce podsunutí otázky, v případě že dáváte víc otázek za sebou, k ničemu. Postřehlo ji jen pár vyvolených :). Sůwo jestli jsi to ještě neposlala, tak tam připiš i tohle. Jako jestli jim to ušetří jeden řádek na obrazovce a dva kilobajty, to je sice pěkný že spořej na stáří, ale až někdo vopravdu bude potřebovat poradit, tak má holt smolíka.

Nicméně právě jsem taky zjistil že moje otázka > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/davate-penize-zebrakum byla na facebooku > http://www.fa­cebook.com/od­povedi.cz vyhlášena otázkou dne, takže jsem teď celý smíšený. :) Zřejmě byl dneska jalovej den a těžil jsem z toho já.

Mezi hluchými jednouchý králem.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
led

Zachránit řiť

Zachrániť ľudí, bez straty vlastného života.
Rozhodovanie je naozaj ťažké. Mrtvý zachranár už zachrániť nemôže. Ale napriek tomu do toho ide.
Doplňuji:
Prečo sa chrániť (aj z vlastnej skúsenosti z požiarnozáchra­nárského výcviku a aj pri zásahu platí prvoradý príkaz:
„ak okolo vás začne pri požiari ´horieť´ železná konštrukcia, všetko nechajte a rýchlo zdrhnite, mrtvi nie ste nikomu prospešní.“ napriek tomu sa všetko robí do poslednej chvíle, aby škody a úrazy aj prípadné straty na živote boli čo najmenšie.

Další odpovědi
Babsi

Zachránit řiť

Doplňuji:
Ono se to krásně říká, že zachráním lidi a budu hrdina. Jenže člověk má stejně jako zvíře určitou dávku pudu sebezáchovy a nikdo předem nemůže vědět jak moc velkou dávku má. Takže z toho vyplývá, že nevíme jak se v takové situaci zachováme a nejvíce mě dokáže naštvat větička: představte si co by kdyby…" ale jak si to mám asi představit, to je jako říct člověku, který nikdy neviděl, představ si barvy.
Dokud to člověk nezažije na vlastní kůži nemůže soudit.

tom004

Zachránit lidi

Alespoň doufám,že bych se zachoval stejně.Tu možnost volby už jsem zažil.Do dneška jsem přesvědčen.že každý kdo se rozhodne pomoct,je v daném okamžiku nesvéprávný člověk,který má štěstí když všichni,včetně něj, přežijí.

Danča84

Zachránit lidi

mojitek

Zachránit řiť

Těžko říct,člověk si kolikrát myslí jakej je hrdina,ale když k něčemu skutečně dojde,tak zdrhá jak o život.A zas na druhou stranu -hodně lidí aniž by to do nich někdo řekl kašlou na vlastní bezpečí a radši s nasazením života riskujou záchranu ostatních.Záleží na situaci,na momentálním rozpoložení potencionálního záchrance, a na spoustě dalších věcí..Vše bude jasné až k takovéto situaci dojde-pak se ukáže co v člověku skutečně je.

briketka10

Zachránit řiť

zachránila bych sebe..
za předpokladu, kdybych byla nemocná a zbývalo mi málo času do konce života, nebo byla stará a na životě by mi až tak nezáleželo, šla bych do záchrany dalších lidí..

Reuef

Zachránit řiť

Kdybych ty lidi neznal tak co mi do nich je ? Kdyby to ovsem byla rodina ci pratele…

led

Chýba tu iná odpoveď, jednoznačne vám nepovie nikto. Reči su reči a realita môže byť iná. Snaha je zachrániť ľudí, ktorých sa dá, pri zachovaní možnosti chrániť vlastný život. Žiaľ, niekedy rozhodovanie je naozaj ťažké. Mrtvý zachranár už zachrániť nemôže. Ale napriek tomu do toho ide.

bolak

Mně tam nikdy nechybí odpověď :)
Ty možnosti jsou volený tak, abyste se nemohli vykrucovat a mlžit.
Když jsou pro tebe odpovědi nedostatečné, zvolíš tu která je nejblíž, pokud jsou obě mimo, můžeš napsat svůj názor do diskuze nebo se zdržet hlasování :)

led

Možno sa vam zdá moja odpoveď nelogická, ale roky takto pracujem ako dobrovoľníčka, veľakrát sme po zásahu boli tými bezmennými „…a ďakujeme zásahovým jednotkám“. Záchrana ľudského života bola a je to povinnosť každého zúčastneného človeka. Tu niet o čom debatovať…