bolak

Kdybyste mohli dát dítěti* jméno bez ohledu na kalendář…

…kdyby to bylo normální že se každý člověk mohl jmenovat jak chce bez ohledu na konvence a nebo to aby ho okolní svět nějak odsuzoval, jaké jméno byste svému potomkovi dali?

*(Pokud bude odpovídat i Kole, tak tam kde je „dítě“ čti „ufounek“)

Nejlepší odpověď
anonym

Kdyby se každý člověk mohl jmenovat jak chce, dávali by rodiče jméno „provizorní“ a dítě by si po dosažení třeba plnoletosti mohlo zvolit to „pravé“. Bývá tomu spíš naopak, že v dospělosti si mnoho lidí mění jména, která jim dali rodiče v nějakém poporodním pominutí smyslů. Pornella dala malému Koktovi jméno Quentin, to asi také není v kalendáři, ale odráží to vkus maminy. Horší je, že dítě se jaksi nemůže bránit, možná právě proto se musí o vyjímky mimo platný seznam jmen žádat o souhlas příslušné orgány.

bolak

Bohemica: ale mně do toho nikdo mluvit nebude, já už sem rozhodnutej, když to bude holka tak se bude menovat Husqarna a pokud kluk, tak Tyranosaurus Rex

bolak

Bohemica: takže Quentin? :)