jirka F

Kdyby se nějaký člověk nechal vystřelit z kanónů a letěl by rychlostí 400 km/h, přežil by to?

Kdyby se nějaký člověk nechal vystřelit z kanónů a letěl by rychlostí 400 km/h, přežil by to? Co by se mu případně stalo?

Ps: Opomenu-li, že by nakonec spadl na zem z důvodu gravitace.

Nejlepší odpověď
Kepler

Teoreticky by se takový kanón a náboj, ve kterém by letěl, zkonstruovat dal. Délka hlavně a ostatní konstrukční zadání by ovšem musely respektovat maximální přetížení, které je lidský organismus schopný přežít. Zřejmě by vzniklo pořádné monstrum.

Další odpovědi
Tw!st

takové zrychlení by nepřežil, zastavilo by se mu srdce

Mc Merkurion

…nic, přistál by tam, kde chtěl: https://www.no­vinky.cz/koktej­l/414997-muz-se-nechal-vystrelit-z-dela-rychlosti-644-km-h-pristal-na-druhe-strane-kanonu.html (Muž se nechal vystřelit z děla rychlostí 644 km/h. Přistál na druhé straně kaňonu)…

Drap

Nepřežil

Kelt

Někde jsem četl kritiku na Verneovu knihu Do měsíce. Tam se nechají vystřelit lidé v dělovém náboji. Nevím, jaká tam byla rychlost, ale autor píše, že by při výstřelu z děla zahynuli.

Kepler

Mc Merkurion: to nebylo dělo, ale raketová rampa!

Mc Merkurion

…dík za připomínku, ale myslíš si, že čtu každou blbost, jen jsem přečetl nadpis … ale myslim si, že na zrychlení, jestli byl v raketě či v náboji je fuk … ať žijou blázni …

Kepler

No jo, největší krávoviny píšou žurnalisté. Ale pokud je zrychlení rozložené do delšího časového úseku, dá se to přežít. V každém případě šlo o bláznovství. Někteří touží po slávě za každou cenu. Jenom čekám kdy se někdo přihlásí do Guinessovky s ho*nem dlouhým jako ropovod.

Dochy

Dá se obojí, ale s tou raketou měl na zrychlení víc času. Udělat dělo takhle dlouhé není zrovna jednoduché a levné a naplánovat nálož tak aby to člověka nezabilo a dokázalo ho to protlačit celou délkou hlavně také nebude jen tak.

Kepler

Nemusí jít o chemickou nálož, existují děla elektromagnetická, pneumatická…to by už takový problém nebyl. Stačila by dostatečně dlouhá obyčejná roura + pohon.

anonym

A kdyby na sobě měl kosmonutský skafandr?

Dochy

Těch je několik druhů a žádný z nich Tě nezachrání před extrémním nárazem. Některé z nich pomáhají přežít větší přetížení bez ztráty vědomí.