dust8

Kdyby se dnes měly stavět pyramidy čistě teoreticky, tak by to trvalo na jednu pyramidu jak asi dlouho a stačí 1 jeřáb?

Odpovědi
INRI

Stavba pyramid v dnešní době by byla složitým a nákladným projektem. Teoreticky by bylo možné přijít s různými odhady, jak dlouho by to mohlo trvat, ale několik faktorů by ovlivnilo konečný časový rámec:

Velikost pyramidy: Rozměry by měly zásadní vliv na dobu výstavby. Větší pyramida by trvala déle.

Dostupné zdroje: Dostupnost pracovní síly, stavebního materiálu a technických prostředků by měla klíčový vliv. Moderní technologie a stavební stroje by zrychlily proces.

Stavební metody: Jakými metodami by se stavba prováděla? Moderní stavební techniky by byly rychlejší než tradiční metody používané při stavbě historických pyramid.

Podmínky na místě stavby: Klimatické a geologické podmínky na místě stavby by měly vliv na rychlost a bezpečnost stavby.

Finanční zdroje: Dostupnost financí pro projekt by byla klíčovým faktorem. Větší finanční prostředky by umožnily rychlejší pokrok.

Vezmeme-li v úvahu všechny tyto faktory, je těžké dát přesný odhad, ale pokud bychom měli použít moderní technologie, dostatečné zdroje a pracovní sílu, teoreticky by bylo možné postavit menší pyramidu (například pyramidu o velikosti jedné z menších egyptských pyramid) během několika let. Pro stavbu obrovských pyramid, jako je Velká pyramida v Gíze, by však bylo zapotřebí mnoho let nebo dokonce desetiletí, i kdybychom použili moderní technologie.

Je třeba poznamenat, že historické pyramidy byly stavěny v jiných dobách a za odlišných podmínek, a to především s velkým množstvím pracovní síly a bez moderních stavebních technik a strojů.

aliendrone

Přemýšlej, než položíš NEZODPOVĚDITELNOU otázku. JAK velká má pyramida být? (malé měly i jen několik m výšky, největší Chufuova pyramida cca 150m).
NEBO
Užité technologie a materiály (pyramidy se dělaly z kamene i z vepřovic)
NEBO
JAKÝ máš rozpočet? (to je doslova bazální otázka každého stavebníka)
Atd., atd. 🙂

Jen s tím jeřábem ti můžu pomoci. ANO, jeden jeřáb by stačil. Když postavili i tu nějvětší pyramidu BEZ jeřábu, tak s jeřábem by jim to rychleji odsejpalo. 😉