zjentek

Kdy už čmeláci opustí svá hnízda ve dřevostavbě a já se konečně zase vyspím?

Kdy přijde ta doba, kdy ta děcka nadobro vyletí z hnízda? Toto už se nedá to je turbo bzukot 24/7/31!

Takže to teď, když jsou ty hice, budou dělat virvál i přes den, tím, že se chladí jako??? Nebo co to dělají? Bo takový bzukot tu teda dosud nebyl a ezli v noci je turbo bzukot, tak tohleto přes den je teda MEGA TURBO bzukot, to se nedá! Dosud bylo dobrým zvykem, že přes den byli vylétnuti a virvajs započal teprve až po setmění… Ale teď??? Hrůza! Už jsem se byl podívat okolo baráku, jestli nemám na baráku roj včel (nebo vos). Ale není tam. Děkuju.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Vydrž do podzimu, oni zazimují. Resp. přežije jen královna, kolonie vymře (pracující třída, muehehehe). A doufej, že až se vylíhne nová, tak odletí jinam (zpravidla to tak činí). Na sršně bych ti poradil, ale ani mně by se čmeláky masit nechtělo, to ti tedy fakticky nezávidím. Bo BOMBUS (některá latinská jména FAKTICKY sedí) dokáže dělat HROZNEJ A NESNESITELNEJ KRAVÁL! 😐
A tak se zjentek ryje hřebíkem v levém uchu, pak v pravém uchu a najednou TICHO! 😉 😁:-D

Další odpovědi
cappuccino

Nam se pred par lety usidlili v garazi ve stare skrini. Byl to fakt pekny bzukot.
Pokazde, kdyz jsem vyjizdela, tak jsem si musela dat pozor, abych si nejakeho nezavrela do auta.
Ale musis uznat, ze jsou to krasni chlupaci:)
Nevyhnali jsme je, prestoze nam to lidi doporucovali.
Tobe muzu doporucit tak akorat spunty do usi anebo presunout postel.

Funna

24/7/31 ??…takže bzučí jen v měsících, které mají 31 dní…tak to si min. půl roku odpočineš od bzukotu…

cappuccino

Narazila jsem na zajimavy clanek. Tam najdes potrebne informace, pokud budes chtit premistit hnizdo.
https://livin­g.iprima.cz/zah­rada/cmelaci-hnizdo-zachrana-cmelaci-plus

zjentek

Funna, to ne, ale začalo to v květnu, takže v červnu snad nebude následobat 24/7/30, ale bude to nějakých 24/7/15 a pak SNAD BUDE KLÍD kua.

Nebo myslíš že prognózy mohou být mnohem horší?