Ančikk

Kdy se odehrává děj Romea a Julie?

Dobrý den, nevíte kdy se odehrává R a J ? Knížku jsem četla, ale nikde jsem to nenašla :) Díky mocpředem, potřebuji to do čtenářáku :)
Doplňuji:
Díky to už jsem zjistila, ale mě zajímá KDY :)

Nejlepší odpověď
annas

Místo a doba děje: Verona (Mantova), 16. století, vrchol renesance

Doplňuji:

Ad LůcaDůcaPůca:

Shakespeare patří k vrcholné anglické renesanci. Žil v letech 1564 – 1616.

Další odpovědi
arygnoc

vo Verone.
Doplňuji:
pred rokom 1567.
vtedy totiž dielo vyšlo.

Yavin

Myslím, že je to italské město Verona.

LůcaDůcaPůca

To nevím ale W. Shakespear žil v době Baroka a to bylo přibližně od16. do 18. století.

bolak

14. století …ale už je to hodně let, na přesný datum si nevzpomenu, vždyť v té době jsem byl ještě dítětem

Efchen

Shakespeare to napsal v 1. polovině 17.století, takže zřejmě v té době. I když se říká,že všechna jeho díla jsou nadčasová.

annas

Ad Efchen. Co znamená v literatuře nadčasovost? To, že díla mají čtenářům co říct i v jiné době … např. nepřátelství, láska, smrt, usmíření.

annas

Vždyť Shakespeare zemřel 1616. Většinu dramat napsal v 90. letech 16. st.

annas

Ad Efchen. Zapomněla jsem do předchozího příspěvku napsat, že příspěvek je určený vám.

arygnoc

dementujem týmto rok vydania, jednalo sa o iného autora, ktorý vydal rovnomenné dielko v tomto roku (1567), tým autorom bol William Painter.
William Shakespeare by totiž mal iba 3 roky ( viď. http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&book=s&vy­pis=1&dotaz=sha­kespear&pag=1 ).
Divadelná hra od Shakespeara mala premiéru v roku 1595.

Ospravedlňujem sa všetkým.