Bezradná

Kdy se dívka stává ženou?

Nejlepší odpověď
annas

Kdysi v minulosti jsem odebírala časopis Mladý svět. Samozřejmě rok vydání si nepamatuji, ale zapamatovala jsem si definici na stejnou otázku.

„Dívka se stává ženou teprve po roce pravidelného a usilovného sexuálního života“.

Jenže v současnosti se hranice sexu posunula mnohem níž, než to bylo v době mého mládí. Nějak se z období přechodu dívky v ženu vytrácí psychická stránka – odpovědnost za rozhodnutí a případné následky po prožití svého „poprvé“ s určitým mužem …

Tělesná vyspělost se nerovná mentální zralosti.

Další odpovědi
iceT

Fyzicky (tělesně) tehdy když dostane první menses,alespoň se to říká,ale psychicky je někdy těžké to určit.

beruskaa

Až se jako žena začne chovat. Je to jako puberta, je ti např. 10 a objevují se známky puberty a nebo ti může být 14 a žádné známky po pubertě. Většinou je to dané chováním osoby a určitě ne vzhledem. Jako žena se můžeš zachovat i když jsi nezletilá, naopak se u tebe neprojeví. I malá holčička má v sobě kus ženskosti :).

Beer4Real

Zítra.

marci1

Až žije delší dobu s mužem a nebo se stane matkou. Pak teprve se v ní ta ženskost probudí. 🙂