Avatar uživatele
Hakunamatata

Kdy se z dívky stává žena? Změnilo se chápání tohoto předělu nějak?

Změnilo se chápání této změny z dívky na ženu v naší společnosti (v ČR) za posledních 20 let?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? autacek před 3937 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Kdysi jsem četla v Mladém světě definici a stále si ji pamatuji.V kolika letech to je? Určitě dřív než v minulosti.

„Dívka se stává ženou po roce pravidelného, soustavného a usilovného pohlavního života“ .

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Učitelka ve škole nám říkala : „Muž se stane mužem a žena ženou, až začnou myslet na druhé a ne na sebe“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Tato hranice nelze časově přesně určit. Já osobně jsem za posledních dvacet let v tomto žádnou změnu nepozoroval.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ponovotny

nějak to přehazovali ze čtrnácti na patnáct, nebo tak nějak… ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

keď vymení bábiku za varechu (obrazne, keď sa prestane hrať).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rigormortis

Určitě se změnilo chápání společnosti…dříve byla za ženu považována osoba, která splodila dítě (mezi jiným), ale dnes už to podmínka není…dnes je to spíše něco jako: už nestuduje, má kariéru, vlastní bydlení a ještě např. přítele. Pokud má dnes dívka (z dnešního pohledu např. 22let) dítě, tak je prakticky odsuzována za svou lehkovážnost a naprostou benevolenci vůči dítěti a životu jako takového (protože si lidé myslí, že není zralá mít dítě a v takovém věku nemůže být ani finančně zajištěna).
Ale nevím, jestli to je lépe nebo hůře…je to prostě jen jinak.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek