Hakunamatata

Kdy se z dívky stává žena? Změnilo se chápání tohoto předělu nějak?

Změnilo se chápání této změny z dívky na ženu v naší společnosti (v ČR) za posledních 20 let?

Nejlepší odpověď
annas

Kdysi jsem četla v Mladém světě definici a stále si ji pamatuji.V kolika letech to je? Určitě dřív než v minulosti.

„Dívka se stává ženou po roce pravidelného, soustavného a usilovného pohlavního života“ .

Další odpovědi
marci1

Učitelka ve škole nám říkala : „Muž se stane mužem a žena ženou, až začnou myslet na druhé a ne na sebe“.

Drap

Tato hranice nelze časově přesně určit. Já osobně jsem za posledních dvacet let v tomto žádnou změnu nepozoroval.

ponovotny

nějak to přehazovali ze čtrnácti na patnáct, nebo tak nějak… ;)

arygnoc

keď vymení bábiku za varechu (obrazne, keď sa prestane hrať).

rigormortis

Určitě se změnilo chápání společnosti…dříve byla za ženu považována osoba, která splodila dítě (mezi jiným), ale dnes už to podmínka není…dnes je to spíše něco jako: už nestuduje, má kariéru, vlastní bydlení a ještě např. přítele. Pokud má dnes dívka (z dnešního pohledu např. 22let) dítě, tak je prakticky odsuzována za svou lehkovážnost a naprostou benevolenci vůči dítěti a životu jako takového (protože si lidé myslí, že není zralá mít dítě a v takovém věku nemůže být ani finančně zajištěna).
Ale nevím, jestli to je lépe nebo hůře…je to prostě jen jinak.