jirka F

Kdy se chystáte ke zdobení stromečku?

Pomalu nastává zlatá neděle. A já se ptám jak to máte se stromečkem už ho máte ozdobený? Případně kdy budete zdobit?

zdroj obrázku: pixabay

Nejlepší odpověď
Rokio

Asi den, nebo dva před Vánocemi. Budeme mít malou borovičku.

Další odpovědi
paul1

Už ho máme, právě jsme dokončili zdobení.

orwell

24. dopol., času dost. Mám umělý, mohu doporučit. Přinesu z půdy, stáhnu z něj igelitový pytel, dám pár koulí, řetězů a je to! Žádnej bordel, žádnej smrad z postřiku, pohoda. Když si vzpomenu, co jsem se natrápil se stromkem dřív…

Viktorie II.

Pár let máme malý stromeček, kterému barevně svítí větvičky a hvězda. Obojí mění barvy.

Jo otázka zněla „kdy“ a odpovídám že od prvního Advetu.

Dochy

Kluci se ženou nazdobili už asi před týdnem. I když jsem z toho moc nadšenej nebyl. Čokoládičky už stačili vyžrat.

Kepler

U nás se zdobil stromek až na Štědrý den ráno a děti tam neměly. Klasika: skleněné baňky, osvětlení (dříve svíčičkami, později žáčovičkami) a nakonec spousta stříbrných a bílých řetězů. Dnes už slavím jen taj, že si udělám koláž ze větviček a šišek, udělám vaječný koňak a domácí bayleys pro případné návštěvy.

brillant

Vánoce neslavím, stromek nezdobím.

zjentek

Letos nebude. Chci zpět dobu bez kovida a s takovými energiemi, které se mi dříve zdály příliš drahé, přičemž jsem se HLUBOCE MÝLIL. Začal jsem tedy u sebe. Některé zvyklosti jsem osekal, bo jdu celkově dolů s uhlíkovou stopou. Odteď si budu vážit drahoty, nebudu tak naivní, stupid, stejnou chybu 2× neudělám.

Drap

Na Štědrý den

da ny

Mám nový. malý (110 cm), umělý. Stojí na stolku 3 týdny. Světýlka a ozdoby má přes týden. Živý stromek jsme zdobili na Štědrý den dopoledne, později den předem. Mini stromek (už jen jeden)m s ostatní výzdobou, bývá na svém místě, před začárkem Adventu.

marci1

Jako vždy: na Štědrý den. Aby byl ten den nádherný, barevný, oslnivý, svítící. Chápu to jako štědrodenní rituál. 🙂