zjentek

Kdy přesně, na jak dlouho a jak silný musí přijít mráz, aby spálil kvetoucí meruně a broskvoně?

Nejlepší odpověď
marci1

Nejcitlivější jsou meruňky, květy poškodí mráz –2 °C, trpí však i broskvoně při teplotě –3 °C, odolnější jsou slivoně a jabloně a to do –4 °C. Pro rozvité květy je nebezpečný i slabší mrazík kolem –0,5 °C, a to i pár hodin. Nejkrutější je, když po mrazivé noci nastane slunečný den. Mráz dokáže spálit nejen květy, ale i rašící poupata. Projeví se to žlutým a později i hnědým zbarvením, okvětní lístky postupně opadají. S budoucí úrodou se tak můžete nadobro rozloučit. ☹
https://www.i­receptar.cz/zah­rada/kvety-ovocne-stromy-mraz-20220401.html