Avatar uživatele
Registrovaný

Kdy nejdříve mohu zažádat o nový OP v případě že mi končí platnost?

V prosinci mi končí platnost, na webu MV je pouze informace že doporučují zažádat 30 dní před koncem platnosti, vzhledem k tomu že můj OP je v relativně špatném stavu, kdy nejdříve můžu zažádat?
Doplňuji:
meTTax: Jde spíš o opotřebení, tedy je průkaz už měkký jako papír. Děkuji tedy za odpověď.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Dobrý den,

Podle § 16a odst. 1 písm. b) zák. č. 328/1999 Sb., o občanských průkazech, je poškození občanského průkazu přestupek, za který lze uložit pokutu až do výše 10 000,- Kč. V takovém případě, to neprodleně musíte nahlásit na magistrátě. Většinou při prvním poškození apod. se vše řeší pouze domluvou, i tak by to pro Vás bylo nevýhodné
Doporučoval bych vše sloučit do jednoho a oněch 30 dnů před skončením zažádat o nový OP. Myslím, že pokud řeknete, že jej měníte kvůli ukončení platnosti, tak stav OP už dokáží přehlídnout.

Zůstávám s pozdravem

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.