Jahoda

Kdy má svátek jméno Kristina?

Zdravím! Teď Vám některým možná trošku popletu hlavu, ale byla bych ráda, kdyby tu byl někdo, kdo by mi odpověděl. Vím, že svátek Kristýna má 24.7. Já se ale jmenuji Kristina (obě I měkké a krátké), protože mi udělali chybu v rodném listě. Celých svých 28 let slavím svátek na Kristýnu – tedy 24.7. Poslední dobou ale už nad tím začínám dumat, že já mám v podstatě trošku jiné jméno (slovo stejné, ale I je jiné). Kristina v českém kalendáři není a tak by mne zajímalo v jakém kalendáři se vyskytuje mé jméno a ve který den? Sice svátky slavím podle českého kalendáře a tudíž budu pořád slavit na Kristýnu, ráda bych však znala odpověď na moji předchozí otázku. Předem velice děkuji 🙂 Přeji hezký den.

Nejlepší odpověď
kropitko

Znám jak Kristýny,tak Kristiny,já jsem křtěná Christine,kmotra mi vždy přála 24.7,já naoplátku zase jí…Kmotra je ze Švýcar,takže tam se to slaví,ten samý den.

Občanský i církevní kalendář se dnes shodují na jediném oslavenci, Kristýně nebo také Kristině. Toto půvabné jméno vychází z latinského tvaru přídavného jména s významem „Kristova“.

zdroj:http://heeluus­kaa.blog.cz/0706/kris­tyna-kristina

A nebo mě ještě napadlo,pradědeček byl Kristián,tak co to slavit 5.8 na Kristiána.

Další odpovědi
annas

Bohužel. V českém kalednáři tato podoba jména není. POodívejte se na odkaz.

Zdroj: http://calendar­.zoznam.sk/se­arch_nameday-cz.php?fSearch=Kris­tina&x=11&y=11

kokoťenko

Budete to muset dál slavit 24.7,to se nedá nic dělat…Kristýna. Variantou je Kristiána, Kristiana a staročeské Křišťana. Jméno je řeckého původu a vzniklo jako ženská podoba k mužskému jménu Kristián. Vykládá se jako „křesťanka“ (latinské Christianus=„křes­ťan“).
Další varianty jména: Kristýnka, Kristýnečka, Kristi, Krista, Kristla, Kristík, Krišpínka, Krisťule, Krisťoul, Kristynáč, Kiki, Kity, Kitina, Týna ap. Cizojazyčné ekvivalenty: slovensky Kristína, polsky Krystyna, rusky Christina, Christiana, srbochorvatsky Kristina, maďarsky Krisztina, bulharsky Krstina, Christina, italsky, španělsky Cristina, portugalsky Cristina, Cristinha, francouzsky Christine, Chrétienne, holandsky, anglicky Christina, Christiana, Chris, dánsky Christina, Christine, Kristina, Kristine, Kirsten, norsky Kristine, švédsky Kristina, Kerstin, Christina, německy Christina, Christine, Christiane, řecky, latinsky Christiana, novořecky Christiana, Chrisula.
Mužský protějšek Kristián.

Zdroj: http://www.smaj­lik.wbs.cz/Ka­lendar-Misi-a-Risi.html

dudu

Kristina
ženské jméno
Svátek: 24. července
Původ: latinský
Četnost v ČR: 7797
Pořadí podle četnosti: 95.
Podle údajů z roku: 2002
Četnost jmen a příjmení na webu MV ČR
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kris­t%C3%BDna

Christin

Ahoj :) taky se jmenuji Kristina a svátek taky slavím 24.7. ale přemýšlela jsem už nad tím že svátek můj pravý je asi jindy našla jsem si na netu tedy jen tohle http://www.e-svatek.cz/svatek-kristyna

NitBar

Ve slovenském kalendáři má Kristina svátek 16.1, máme dceru Kristinu tak jsme si to dohledali.

ice

ahoj v kočičím kalendaři 16.1 Kristína 🙂

dagry

No Kokotěnko… koukám jako blázen. Tys to teda rozjel. Dobrý !!!

kokoťenko

Dík to já jen tak

kropitko

Dík to já jen tak..Kristýna,ať už s í/ý je moc hezké jméno. Nezbylo než reagovat trochu normálně.

kokoťenko

asi tak nějak,ale já nejsem úplnej blbec,jen částečně mentálně zaostalej..

annas

Kokotěnko, už jsem jednou psala, jste ranař. Ale některé Vaše odpovědi jsou opravdu vtipné.