Kdy a v jaké souvislosti se Chruščov zdánlivě výhrůžně ptal do auditoria: „Kdo to řekl?“

Nejlepší odpověď
Dmitrij

Já jsem slyšel jen o jediném podobném případě, a nevím, zda to byl auditor a jestli to vůbec není báchorka.
Během jednoho z projevů Chruščova o kultu Stalina a odhálení jeho zločinů někdo v sálu se najednou nahlas zeptal: “Proč jste tehdy mlčel, i když jste vše o těch masových represích věděl?“
Chruščov: “Kdo to řekl?“ Hrobové ticho,nikdo ani nehlesl – všichni se obávali jeho nepředvídatelné reakce. “Mlčíte? Proto jsem mlčel i já.“