žolik

Kdo zná staré české pořekadlo"Kdo chce s vlky jití musí s nímí vítí.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Nechci nijak opravovat,ale to přísloví je správně takto:Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti.
http://cs.wiki­quote.org/wiki/%C4%8Ces­k%C3%A1_p%C5%99%C3%AD­slov%C3%AD

Další odpovědi
hanny 2

Já,ale trochu jinak – „Kdo chce s vlky jíti,musí s nimi výti“.Vít věnce je něco jinýho.
Dědapetr – omlouvám se,takže „žíti“,ale to je v podstatě to samé.

arygnoc

zná ho asi hodně lidí, kdysi jsme se ve škole učili i o významu přísloví.

Vy třeba znáte „dvakrát měř, jednou řež“?

tom004

Bylo by docela zajímavé zjistit v ČR,kolik „vyjících“,nebo řvoucích,připadá na jednoho vlka,a kolik jedinců,každý jeden takový vlk uživí. :))

Děda Louda

Já ne, ale je dost podobné jednomu osvědčenému, jež uvádí dědapetr, až na to, že nedává smysl.