štamgast

kdo vymyslel, že v 70. letech minulého století se hodinky nosily na ruce ciferníkem dolů?

Nejlepší odpověď
planetka04

Já si myslím, že to byla jen frajeřina. Co vím, tak je často otáčeli ti, co měli kovové řemínky. Ještě to tak občas někdo nosí. Chudák ciferník.

Další odpovědi
anonym

Tak tento způsob nošení náramkových hodinek vymyslel někdo z kanceláře,proto že byl líný otočit ruku.

arygnoc

náhoda.

někomu se ty hodinky prostě otočili ciferníkem dolů, někomu se to zalíbilo a začal je tak nosit. a tak dále, a tak dále a tak dále.

v té době neexistovali nějací stylisti a pod., kteří by určovali módní trendy (a jsou podle mne zbyteční i dnes).

hanulka11

ciferníkem dolů se už nosily i o mnoho dříve

Já slyšel, že důvodem proč se hodinky nosí na levé ruce byla válka, kdy vojáci leželi v zákopu a u líce měli flintu. Levá ruka tedy podpírala hlaveň a bylo na ni vidět. Z toho samého důvodu se nosily hodinky ciferníkem dolů, aby se ruka nemusela natáčet. Ale kdo ví..?

Více informací na: http://www.chro­nomag.cz/clanek/2005-02-08/proc-se-hodinky-nosi-na-leve-ruce.html#ixzz1btYq­VIeL
Under Creative Commons License: Attribution Non-Commercial No Derivatives