Lgee

Kdo vymyslel gramatiku?

Přece to někdo vymyslet musel, na jiné planetě může být dyamant například s tvrdým Y. Samozřejmě u diamantu gramatiku dodržují protože to vypadá pro mě dobře ale proč dodržovat gramatiku u ostatního.

Nejlepší odpověď
annas

Určitě jste se učit ve škole, kolik jazyků máme a které to jsou, čím se od sebe liší.

"Český pravopis má dlouhou historii. Na jeho současné formě se v průběhu staletí podíleli přední čeští myslitelé.

Na podobě české gramatiky se podepsal i Josef DObrovský

První české písemné památky se objevují od poloviny dvanáctého a třináctého století. Patří sem bohemika (česká jména napsaná v cizojazyčným textu), glosy (české překlady slov a frází v cizojazyčném textu) a přípisky (záznamy v češtině)." atd.

https://www.top­zine.cz/histo­re-ceskeho-pravopisu-kdo-se-zaslouzil-za

--
Uvědomte si, že je rozdíl mezi gramatikou a pravopisem. Gramatika vznikla také ve staročeštině. Vyvíjela se současně s pravopisem,j. Gramatika i pravopis se vyvíjely.

Uvedl jste diamant – pokud byste napsal jinak, dopustil byste se pravopisné chyby, nikoliv gramatické.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… protože zeptat se: „už jste měli menstruaci?“ je totální blbost a a byli jste u porodu jasně ukazuje, na co se tážu …

… ono je lehčí říct, že na pravopis a gramatiku kašlu, než přiznat, že ji neumim: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chtely-byste-mit-vsechno#discussion … ale já mám jen „vymity mozek“ …

ivzez

Podobu české gramatiky nevymyslel žádný „král před 5.000 lety“.
Vyvíjela se po staletí a vyvíjíé se stále.

Nad Vašimi příspěvky ke gramatice přemýšlím, jestli u Vás jde
jen o ignoratství, o hloupost nebo o snahu prezentovat se jako ***.

aliendrone

Mc Merkurion>>> Nooo, já bych s tou menstruací byl opatrnější. Nedávno se tu zmiňovala pohlaví (jasan, zjentek) a třeba mne by osobně moc zajímala ta „bojová helikoptéra“ (vrtulník)! ;) :D :D (TA nebo TEN) https://g.cz/so­kujici-objev-ktery-rozzuri-vsechny-liberaly-na-svete-existuji-pouze-dve-pohlavi/

Mc Merkurion

… já vím, i muži mají své dny: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Mu89DoxXJmY