rtepp

Kdo ví co je kalač?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Na štípání velkých špalků dřeva je lepší použít štípací kalač a ocelový klín. Jedná se vlastně o takovou kladivosekeru. Váha kalače je od 3 do 5 kg.

Díky jeho hmotnosti a tvaru tupého klínu se špalek snadno rozštípne. Nemusíme proto ničit normální sekeru nebo se zbytečně namáhat.

Další odpovědi
coco

Béé,sím já to taky vím,ale už mě předběhly ostatní holky…:(

hanulka11

myslím sekyra s dlouhou násadou

jmhad

děvčata mají skoro pravdu.Rozdíl je v tom,že sekera je úzká nebo řekněme štíhlá,kdežto kalač je klín na násadě.Má něco jako ostří a pak se na rozdíl od sekerky rozšiřuje.No a silní jedinci ho používají na špalky.

sejtanka

myslím,že sekera.

oskar

Dámy smekám před Vašimi znalostmi…