zjentek

Kdo přišel na tento citát?

Měl by vyjadřovat něco ve smyslu, že k inteligentnímu chování samotná inteligence nestačí. Nemohu rozpomenout přesné znění. Možná Mark Twain, nevím, nemohu dohledat.

Cicát pamatuji/byl zmíněn ve filmu Marley a já>>> https://www.csfd­.cz/film/231195-marley-a-ja/prehled/ (doufám), ale nemohu ověřit přesné znění.

Nejlepší odpověď
annas

Citát jsem nenašla, i když citátů o inteligenci jsou stovky.

Ale je pravda, že každý člověk se rodí s jiným IQ a EQ. a dalšími druhy inteligence. Tedy člověk, který může mít vysokou inteligenci rozumovou, ale nemusí mít inteligenci emoční, případnmě sociální. .

Určitě si dovedete představit jedince, který má vysoké IQ, ale je sebevědomý, egoistický, , nikdy nepřizná chybu, ale často je to člověk, který se nedovede vcítit do pocitů druhých, nekomunikuj, je nepřívětivý atd. Postrádá EG.

Takže bych řekla, že slova jsou pravdivá. Chytrý člověk s vysokým IQ postrádá EG, jejíž nedostatek se projevuje v komunikaci. a chování k jedincům v určitých sociálních skupinách.

Je 8 druhů inteligence, , někde jsou v archivu, ale vkládám na ně odkaz. Můžete si sám srovnat, že k inteligentnímu chování některý druh inteligence nestačí.

https://g.cz/na-svete-existuje-8-typu-inteligence-jak-jste-na-tom-vy/

Řekla bych, že slova platí, ale je třeba doplnit. Inteligencí je totiž několik.

Rozumová inteligence nestačí bez inteligence emoční, která souvisí i se srdcem, ovlivňuje i chování.

Na tento příklad platí slova R. Rollanda

PInteligence myšlenková není ničím bez inteligence srdceP — Romain Rolland f

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-inteligenci/?o=po­pular&page=2

Rokio

annas: Důležitější než inteligence jsou vědomostí a dovedností daného člověka.

Mc Merkurion

Rokio: … bez inteligence jsou ti vědomosti a dovednosti houby platný … zvířata vycvičíš v různý dovednosti, a k čemu jim to je ???

zjentek

Rokio, je nepopiratelné , že převážná většina moudrých a zručných je přesvědčena, že disponují vědomostmi a dovednostmi.

annas

Rokio, když budete mít na přednášce dva stejně chytré jedince, tedy s rozumovou inteligenci, a budou zveřejňovat své poznatky, který získá větší sympatie.?

„Tzv. studený čumák“, nebo ten, který bude vstřícný, usměje se naváže kontakt atd., tedy s emoční, resp. sociální inteligencí.

Právě tato ionteligence odlišuje jednotlivé lidí.

annas

Rokio,

uvědomte si, že je asi 8 druhů inteligence. Takže vědomosti má někdo matematické, jazykové atd. Stejně dovednosti.

Můžete umět matematiku, ale neumíte přibít hřebík a podné úkony.

Nemáte pravdu, pročtěte si článek v odkazu. Myslím si, že jsem vám to dokonce už vysvětlovala.

Právě emoční a sociálnío inteligence, dá se také říct empatie, vytváří vztahy mezi lidmi.

Zamyslete se nad tím.

annas

Rokio,

uvědomte si, že je asi 8 druhů inteligence. Takže vědomosti má někdo matematické, jazykové atd. Stejně dovednosti.

Můžete umět matematiku, ale neumíte přibít hřebík a podné úkony.

Nemáte pravdu, pročtěte si článek v odkazu. Myslím si, že jsem vám to dokonce už vysvětlovala.

Právě emoční a sociálnío inteligence, dá se také říct empatie, vytváří vztahy mezi lidmi.

Zamyslete se nad tím.