mokador

Kdo vynalezl popelnici

Nejlepší odpověď
Rocker

Baron Karl von Popelnitz v roce 1896 v obci Hohenstadt na jihu Německa:-)))

Další odpovědi
fcoop

Četl jsem zajímavou polemiku o tomto převratném objevu,který změnil lidstvo. Je to totiž významější vynález,než vynález kola.
Koho – přiznejme si – dnes zajímá nějaké kolo?
V debatě byla uvedena fakta,která mě ohromila.
Žádný Karl von Popelnitz tento objev neučinil.
Z celého pořadu vyplynulo,že Popelnitz vynález docela obyčejně a sprostě ukradl.
Skutečný objevitel byl docela obyčejný,nená­padný,skromný chlápek Julius Urnovič,žil v letech 1851–1917 někde v Haliči.
Za jakých okolností se Popelnitz s Urnovičem setkali – to se dnes těžko dozvíme.Zřejmě během 1.svět. války.
Z Urnovičova deníku jasně vyplývá,že tzv. URNU objevil kolem r. 1887.
Mimochodem – Popelnitz neměl žádný urozený původ,byl to prostě podvodník. Není divu – matka byla zkrachovalá pradlena,otce malý Karl nikdy nepoznal.

tuCZek

zeby panPopelnice? :)
Doplněno: … to říkám :)

anonym

Rocker se mýlí.Bylo to na severu v obci Hohen – Lohen 30 února 1896

elektrikář

Hledal jsem něco historiji svozových vozů Kuka. V Německu stále firma egzistuje.Já v Praze ještě pamatuji vozy s koňmi a smetí se na náplavce překládalo ručně na lodě.Kam se to vozilo ví bůh snad s tím zasypávali nejaká stará říční ramena,