Hufnágl

Kdo povolil v Praze dnešní demonstraci?

O účastnících mám svůj, tady nepublikovatelný názor.

emefej

To je možné, že se demonstrace nepovolují, ale stačí jít na úřad, říct jim, že chci ohlásit demonstraci třeba proti emefejovi? A na úřadě se neptají na důvod?

Dnes přece v Praze neprobíhá žádná demonstrace. .

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

Dementostranti o povolení nežádají. Ti jen zkrátka demonstrují (svoji vlastní omezenost) a dělají ze sebe blbečky.
Jestli se na tom místním úřadě ptají na důvod nebo ne, nevím (asi jo), ale rozhodně to nezakazují. Musí se vyčkat sice pár dní na povolení, ale to je prakticky automatické. Jen se to nahlašuje, možná se něco vyplňuje a tam se uvádí i ten důvod.
https://www.go­ogle.com/url?sa=t&sou­rce=web&rct=j&ur­l=https://www­.flowee.cz/flo­weecity/praha/6820-chcete-demonstrovat-ve-velkem-poradime-vam-jak-na-to/amp&ved=2a­hUKEwi8wZGZ6sDsA­hUmQ0EAHS2wBAM­QFjAAegQIARAB&us­g=AOvVaw3EUoNyN­mqduijPG11Ke91B&am­pcf=1

Další odpovědi
Emefej

Kde žiješ? Demonstrace se u nás už mnoho let NEPOVOLUJÍ! Demonstraci stačí pouze ohlásit.

JájsemRaibek

Jak uvedl Emefej, demonstrace se oznamují, popř. jí zakáží když je v rozporu s nějakým nařízením. Zakáží, nikoli nepovolí ti např. demonstraci před budovou ústavního soudu.

annas

Otázka je nepřesně formulovaná. Dnes je dnes, včera bylo dnes, zítra bude dnes, tudíž otázka má trvalou platnost.

Pokud zde otázka bude,. podle ní je každý den demonstrace .

Z toho plyne, každý den, tedy „dnes“ mohou být povolené demonstrace, i kdyžpro konání veřejného shromáždění (včetně demonstrací) „není třeba povolení, podle zákona č. 84/1990 Sb., o právu shromažďovacím stačí“, když se akce oznámí."

Určitá omezení sice jsou, ale víc najdete v odkazu.

https://www.nechce­meuloziste.cz/cs/pra­vo/navody-a-manualy/jak-usporadat-verejne-shromazdeni.html

tony2412

Ano demonstrace se jen oznamuje na magistrátu a ten jí může pouze případně zakázat, pokud s ní nesouhlasí z nějakého důvodu, nikoliv povolit. Demonstrace se nepovoluje! Odpovědnost za demonstraci nese pořadatel…

Pepa25

Reaguju na doplnění: tak to je síla – nejen, že byste chtěl ze strany úřadů omezovat demonstrace, ale dokonce JEN NĚKTERÉ, které se vám nelíbí … Máte fakt totalitní způsoby zažrané pod kůží

Pepa25

Mě by spíš zajímalo, kdo ji zorganizoval. V případě masového hnutí Milion chvilek se statisíci podporovatelů a průhledným finacování to toho ryl kdekdo, ale teď to nikoho nezajímá?

Mc Merkurion

… přišlo to z Blavy …