ponovotny

budete souhlasit, že lidi kteří dělají v Budějovicích bordel, jsou chudáci, kteří si chtějí na cikánech léčit mindrák?

Doplňuji:
třeba při představě jak by jim Kalousek vyfackoval huby, raději sednou na vlak a hurá do Budějic

Nejlepší odpověď
anonym

Ne.
Doplňuji:
Iluze o cikánech a o národnostní politice našeho státu ztratí každý bílý při první srážce s realitou. Máme tu rasismus a diskriminaci, nejsou to ale vůbec řvoucí rómové, kdo jsou její obětí.

Další odpovědi
anonym

Ne, s tím souhlasit nemohu! Právě v této lokalitě (sídliště Máj) žijí moji příbuzní, takže o tamní dlouhodobě neutěšené situaci vím své. Moji příbuzní si rozhodně nepotřebují léčit mindrák na cikánech, ale s těmi, kdo v Č:B. „dělají bordel“ víceméně souhlasí.
Demonstrace radikálů byla svolána poprvé před týdnem, protože právě na tomto sídlišti aktuálně problém s cikánskou komunitou vzniknul. Dvě děti se popraly
na pískovišti a sestra jednoho aktéra svého brášku odtrhla, ale matka druhého aktéra ji napadla a během několika minut vznikla skrumáž cca 100lidí, zasahovalo deset policejních aut atd. Dovedete si jistě představit, jak tehdejší „bordel“ vypadal, kdo jej vyprovokoval, jaký byl poměr sil do příjezdu policie atd.
Protože se proslýchalo, že na základě tohoto konfliktu bude svolána demonstrace, zarezervovalo si cikánské sdružení na tomto sídlišti vhodný veřejný prostor na každý víkend až do konce září.
Proto musela první povolená demonstrace minulou sobotu probíhat na náměstí Přemysla Otakara II. a odtud se vydali demonstranti „nepovoleně“ na sídliště Máj. Co následovalo, všichni víme.
Tuto sobotu už pro jistotu demonstrace povolena nebyla, ale cca 300cikánů
se sešlo na svém dlouhodobě zamluveném place na sídl.Máj. Jako by se zbylým obyvatůl tohoto sídliště vysmívali! Situace ve zbytku města připomínala policejní manévry, příbuzní vyprávěli velmi zajímavé poznatky.
Ve zprávách byl stažený zvuk v reportážních záběrech, protože mnoho obyvatel Č.B. a zvláště těch, kteří žijí na Máji se k „radikálům“ přidalo nebo vyjadřovali svoje souhlasná stanoviska. Z hesel, které provolávali bylo patrné, že řádní plátci daní chtějí za své peníze poněkud jinou činnost policie a rozhodně nejsou spokojeni s tou skutečností, že valná většina cikánů žije právě z jejich daní ( zjednodušeně řečeno) a ještě se nechovají jako řádní občané.
Na Máji se prostě klidně a spokojeně žít nedá, početná komunita cikánů
se chová čím dál více arogantněji a policie se odhodlá k zásahu nyní, když situace je neudržitelná a navíc mají obyvatelé pocit (oprávněný), že ochraňuje právě cikány.
Jen pro doplnění: primátor Č.B. se vyjádřil k historii potíží soužití s romskou komunitou před časem v tom smyslu, že si je vědom tohoto narůstajícího problému. Jako vstřícný krok chtěli v Č.B. posílit policii o dva strážníky romské národnosti, ale z adeptů se nenašel ani jediný, kdo by splňoval základní požadavky na tuto práci. Jedná se o maturitu a čistý trestní rejstřík.
Z mnoha tisíc cikánů, kteří žijí v Č.B. se nenašel ani jeden s maturitou a čistým tr.rejstříkem! To o něčem svědčí, ne?
Nejsem v žádném případě sympatizantem různých radikálních hnutí, nejsem ani zastáncem násilného zjednávání pořádku, ale nikdo se zdravým rozumem nechce dobrovolně bydlet a vychovávat děti v blízkosti početné cikánské komunity. Proč asi?

Doplňuji:
Není bez zajímavosti, že všechny příjezdové cesty do Č.B. byly kontrolovány všechny posádky vozů. A cikáni z Větřní a Českého Krumlova (asi i odjinud) se na „svou“ demonstraci na sídlišti Máj dostali bez problémů!

MocacekCZ

NE,

brillant

Ne

pusinka50

nesouhlasím

huxa

Také nesouhlasím. Z osobních zkušeností-na základní škole k nám přistoupil jeden cigán (rom říkat nebudu a cikán taky ne, pěkně česky, tak jak se to říká, tak to budu psat), kvůli tomuto cigánovi se začalo řešit naprosto všechno (proč máme v pouzdrech kousky sirek, …), poněvač nosil do škole konopí (nebyla to ani marihuana, prostě jen listí a stonky z konopí). Jednou toho donésl plný kýbl a kvůli tomu dojela policie…
Potom není neobvyklé, že mě nezastaví cigán s tím, jestli nemám cígo nebo třeba deset korun. Kamarád takto dal cigánům 50Kč s tím, že jich bylo víc a nechtěl problémy, oni si vypůjčili pro jistotu celou jeho peněženku a ukradli mu 3 tisíce.
Jen jednu cigánsků rodinu jsem poznal slušnou-na jejich dětech jde poznat dobrá výchova, bez které by asi taky skončily někde v rozbitých bytovkách. Koupili si zde takový starý, poničený barák, zrekonstuovali ho, prodali, koupili si z těchto peněz dům a v něm teď bezproblému žijí.
Bordel v Budějovicích dělají dnes již hodně i rádoby rasisti s cigánama, kteří ho tam dělali doteď. Nepochopím, kde mají Češi nějakou národní hrdost, že ničí něco státního nebo ještě hůř-jiných Čechů. Toto nejsou Češi, ale pouze obyvatelé Česka, to samé jako rádoby nacionalisté, kteří všude říkají a píšou, jak jsou Češi zlodějský národ a nikdy si nedokázali sami vládnout.

suaeda

Nesouhlasím s tvrzením, že demonstrující jsou chudáci. Ano najdou se mezi nimi také ale většina lidí již je nespokojena se stavem jak se řeší romská otázka u nás. Romové nepracují, dostanou slušné dávky bez problému, dělají na sídlištích kde jich bydlí více nepořádek, kradou, a navíc začínají fyzicky napadat ostatní lidi. Pokud se s tím brzo něco neudělá bude to stále horší.

iceT

http://www.you­tube.com/watch?v=QjI00NT­3Mqs

anonym

Proč ostatním vnucuješ svůj jednostranný a zaslepený názor, když o pozadí nic nevíš a ještě tam nesmyslně taháš Kalouska. Proboha, co ten má co společného s nějakými lokálními nepokoji na jihočeském sídlišti?
Napřed si laskavě přečti skutečné a objektivní reálie v odkazu ve zdroji, jenž pochází od člověka, jenž vyhrál titul bloger roku za poslední 3 roky!

Zdroj: http://www.fran­tisekmatejka.cz/ro­move-cikani-a-ceskobudejovicke-cviceni-novodobe-statni-bezpecnosti/

www

Ne, nikdo nic neřeší jak, jak je potřeba a pak se nelze divit, že se k těm ‚cizím‘ přidávají dnes i místní. Nebýt těch cizích, tak i domácí zůstanou třeba doma. Vše ostatní bylo již řečeno.

Dzejkob

Ano. Někteří protestující jsou kolikrát horší, než cikáni, proti kterým protestují.

anonym

Nevím, zda lidi kteří dělají v Budějovicích bordel, jsou chudáci, kteří si chtějí na cikánech léčit mindrák. Vím že lidé jsou cikánům hodně podobní.

bolak

Vaše odpověď:

škoda že Dr.Axl už žije v praze, ten by je srovnal…ten by je naskládal do fontány

byla smazána administrátorem z důvodu: Nevhodný obsah (porušení kodexu – např. vulgarity, urážky apod.).

  • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Nechápu, moje odpověď byla naprosto precizní a vyčerpávající, a obsahovala jen holou pravdu, názor na dění v českých budějovicích, tedy odpověděla na danou otázku. Co se komu mohlo nelíbit? :-o

anonym

http://go.idnes­.bbelements.com/ple­ase/redirect/3/2/32/33/­!uwi=960;uhe=720;u­ce=1;ibbid=BBID-01-0043707037767­5918;param=84234/77­205_1_?

anonym

Promiňte, překlikla jsem se, zde je správný odkaz:
http://zpravy­.idnes.cz/romo­ve-na-sidlisti-maj-0bc-/domaci.aspx?c=A130703­_1947659_bude­jovice-zpravy_kol

ponovotny

dík za příspěvek, hned když jsem začal číst, málem jsem se sesypal smíchy, když čtu, že panelákové domy se začaly vracet původním vlastníkům. Je zřejmé, že sdělovací prostředky se snaží spoluvytvářet proticikánské nálady a tím odvrátit pozornost od skutečných problémů. Oni si ti grázlové z politiky ve skutečnosti nevědí rady s tím jak dál mít vklidu svoje teplá místa u koryta a jedním z mála receptů, který mají, je rozštěpit veřejnost – aby proti nim nestála jednotná masa. (I když televizi Nova nemám rád možná víc než jiné televize, tak jsem kolem ní přešel včera zrovna ve chvíli, kdy informovali o Budějovicích a byl jsem překvapen, že odvisílali větu jednoho demonstranta, který řekl- TYHLE PROTESTY PATŘÍ PŘED VLÁDU)