annas

Kdo napsal autoboigrafickou knihu, která dodávala sílu všem postiženým dětem a byla přeložena do mnoha jazyků?

Autor zemřel 22. 1. v 80. letech 20. st. Když byl malý, onemocněl a lidé ho považovali za slabomyslného, protože jeho choroba v nich vzbuzovala hrůzu. „A nevíte, jestli se mu to nevrazilo i na mozek?“

Děj knihy se odehrává v Austrálii-Viktorii ve dvacátém století.
Jak se kniha jmenuje? V 70. letech ji zfilmoval režisér Karel Kachyňa.
Znáte ještě někoho, kdo se musel vyrovnávat se svým tělesným postižením?

Nejlepší odpověď
myšpulín

Autor Alan Marshall a jméno knihy – I Can Jump Puddles (Už zase skáču přes kaluže).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­lan_Marshall

Další odpovědi
vagra

Snad jen doplním,že podle novely Alana Marshalla „Už zase skáču přes kaluže“, natočil K.Kachyňa stejnojmenný film, ve kterém si zahrál hlavní roli/ve svých dvanácti letech/ loni zesnulý V.Dlouhý