sabik11

Kdo mimo Aloise Jiráska napsal Krokovy scery?

Doplňuji:
Omlouvám se. Měla jsem na mysli „Krokovy dcery“ . Děkuji za připomenutí..

Nejlepší odpověď
mosoj

Omlouvat se můžeš jak chceš, on nenapsal ani jedno ani druhé. On literárně upravil staré české pověsti a jedna z nich se jmenuje O Krokovi a jeho dcerách.
A je součástí Starých pověstí českých!
Načež Krokovy.

Další odpovědi
annas

Mosoji, správná reakce.

Jen doplním. Jako první psal o Krokovi a jeho dcerách kronikář Kosmas, z něhož pak čerpali i další autoři: Václav Hájek z Libočan, F. Palacký (vědecky) a A. Jirásek.

BurTon

Asi máte na mysli Krokovy dcery…
Na internetu jsem našel Oldřicha Zoltána…

Zdroj: http://books.go­ogle.com/book­s?id=aZ05twAA­CAAJ&dq=Old%C5%99ich+Z­olt%C3%A1n+Kro­kovy+dcery&hl=cs&e­i=9ubHTpf-I4XRsgbt1vSeB­w&sa=X&oi=book_re­sult&ct=resul­t&resnum=1&ved=0C­C0Q6AEwAA