coco

Kdo mi vysvětlí,proč se přepočítává 1rok života u psa na 7roků života u člověka.

Je to tak i u ostatních zvířat?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat do odkazu:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-prepocitava-psi-vek-na-lidsky

Další odpovědi
astrolog

Je to prosté, každý tvor žije různou délku. Třeba jepice jen jeden den. Pes žije podle velikosti plemena od nějakých osmi let (ty veliká plemena) až po patnáct-šestnáct let.
A lidé aby si dokázali představit věk pejska k věku lidskému přišli na jednoduchou pomůcku násobit věk psí sedmi a tak sedmiletý pes je zhruba padesátník…