Kdo je vlastně "cizinec"?

Na tuto otázku se zdá být odpověď celkem jasná. Cizinec je ten, který pochází z ciziny, tj. z jiné země. Cizinec může být i člověk, kterého neznáme. Ale jak se společnost staví k cizincům?

Máte na to názor? Máte co říct? Zažili jste něco, čím byste mohli přispět do debaty?

NAPIŠTE!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

U nás převládá duch ukřivdění+ malosti zejména v generacích lidí od cca 45 let výše(možná od 50!). Mně je 53,5 a vidím to kol sebe.Takže podle toho se staví část společnosti- nevraživě, závistivě "nepřejícně".Lidi, kteří jsou více světem znalí(či sami mají v příbuzenstvu "cizince") se na to dívají jinak--já mám snachu Rusku z Uralu, kde ji syn našel.-zažila jsem s ní anabáze na Cizinecké policii, než se vzali--to bylo před 3lety, taky jsem zažila i jejich velké překvapení v USA, jsou již 2.rokem na Princeton University NJersey-a chování úplně jiné. Když sem přiletí, jako teď o Vánocích, furt se diví. Až mi tím lezou krkem!Prost, furt jsme + asi i budeme ukřivděným malým nárůdkem -nejprv v područí Němců(přitom jsme z 1/2 Němci!),pak Rusů (přitom poturčenec byl horší Turka!)a nyní asi znovu těch Amerikanomilců==ale pseudo-neboť tam jsou cizincemi všichni-krom Indiánů!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.