LuCule

Jak cizinec může získat naše občanství ?

Děkuji za odpověd

Nejlepší odpověď
baghira

Podáním žádosti na krajském úřadu.

Státní občanství České republiky lze na žádost udělit fyzické osobě, která splňuje současně tyto podmínky:

  • má na území České republiky ke dni podání žádosti po dobu nejméně pěti let povolen trvalý pobyt a po tuto dobu se zde převážně zdržuje,
  • prokáže, že nabytím státního občanství České republiky pozbude dosavadní státní občanství nebo prokáže, že pozbyla dosavadní státní občanství, nejde-li o bezdomovce nebo osobu s uděleným azylem na území České republiky,
  • nebyla v posledních pěti letech pravomocně odsouzena pro úmyslný trestný čin,
  • prokáže znalost českého jazyka.

Další odpovědi
anonym

Doplním baghira: … a zaplatí oběma státům slušný(neslušný) správní poplatek v řádu několika tisíc!