annas

Kdo je svatý Timotej, který dnes slaví podle katolického kalendáře svátek?

Další jméno v katolickém kalendáři je Saleský František? O co se zasloužil?

Nejlepší odpověď
vagra

Svatý Timotej,byl biskup a spolupracovník svatého Pavla. Ctí se jako svatý a mučedník.
V roce 80 (nebo 87) se Timotej postavil proti pohanskému průvodu a byl davem ubit a ukamenován.
Svatý František Saleský – teolog, spisovatel, mystik, a biskup
Doplňuji:
František Saleský byl prohlášen za blahoslaveného roku 1661, svatým 1685 a Učitelem církve roku 1877.

Zdroj: různě Wikipedie

Další odpovědi
hanulka11

na dnešní den je pranostika …
Svatý Tymotyj ledy láme, nemá-li je, nadělá je

jestlipak se jedná o Timoteje,který dnes slaví svátek/jiného jsem nenašla/