Danielson

Kdo je připraven, není překvapen?

Být překvapen – když nastane nečekaná věc, situace, kterou daná osoba nečeká, čekala něco jiného…

Tedy: Kdo je připraven, je překvapen. Je správnější. Jsem student, převedou to s dovolením na svůj život. Pokud vím, že píšu test, a chci dobrou známku, tak se na test připravuji. Vím, na co je… jenže je možné, že otázka bude na něco, co jsem tam nečekal (z jakéhokoli důvodu), a jsem překvapen, že tam je něco více, než jsem očekával.

Když test neřeším, že si ho někdy opravím… tak tak jediné, co čekám je maximálně, z čeho píšem, a otázky jsou mi v dané situaci u zadnice… žádné neočekávám, nemohu být tedy překvapen nečekanou otázkou. Co si o tom myslíte?

Původní neotázka
Kdo je připraven, není překvapen.

IceT:
Trochu úzkoprsé… po dobu tvého bytí nemůžeš být připraven na vše…

Nejlepší odpověď
iceT

Máš to špatně – Kdo je připraven, není překvapen
v případě zda víš nebo nevíš, že se budou psát testy nebo písemky a v případě, že připravuješ a učíš poctivě po celý rok, nemůžeš být překvapený otázkou, kterou neočekáváš. Pokud na školu kašleš, nepřekvapí tě v případě nečekaného testu špatná známka a to ani na konci roku.

Další odpovědi
Kepler

Být připraven samozřejmě možnost překvapení omezí. Ale být připravený na všechno samozřejmě není možné. Předpokládat něco je často spolehlivou cestou k omylu.