Gestas

Kdo je podle vás nejlepším filosofem všech dob?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já fandím Švejkovi.

Další odpovědi
Anikitos

Nejde říct, který je „ten nejlepší,“ ale bude to většina těch nejznámějších: Sókratés, Platón, Aristotelés, Hesiodos, Diogenes, Xenofon, Herakleitos, Pythagoras, Epikorus, Seneca, Epiktétos, Marcu Aurelius, Lao'c, Konfucius, Descartes
Když zamíříme dál do historie do starověkého Egypta tak: Ptahhotep, Imhotep, Hardžedef,

Kelt

Nejde odpovědět jednoznačně, protože každý filozof čerpal z toho, co objevili filozofové před ním, ale to neznamená, že musel být lepší než ti předešlí. Filozofii jsem měl jako součást zkoušky, bohužel to byla upravená marx- leninská filozofie, kde bylo vše cenzurováno. A je pravda, že filozofové nebyli ve své době moc oblíbeni. Sokrates musel vypít jed, Patočku umlátilo STB. Možná bych si vzpomněl na nějaké jejich citáty. Ale pokud mám uvést jedno jméno, je to Seneca a to díky filmu Starci na chmelu, kde herec Pucholt cituje jeho úvahy a ty jsou jak v době vzniku filmu i dnes, velmi zajímavé a přitom to byl filozof, který žil v době před 2000 lety.

annas

Mám ráda ty starší z historie. Netvrdím, že jsou nejlepší,.

Platon a jeho podobenství o jeskyni a učení o ideách.

Aristoteles a jeho logika.

G. H. F. Hegel a jeho zákony dialiektiky.

R . Descartes – Myslím, tedy jsem.

I. Kant – Kritika soudnosti.

E. Husserl a jeho fenomenologie .