janina61

kdo je obchodní manažer a jeho činnost

je možno se někde dozvědět česky celou škálu rozdělení a významu manažerů a jejich zařazení v praxi.
děkuji Janina

Nejlepší odpověď
BEAES

Obchodní manažer nebo-li sales manager organizuje, motivuje a vede obchodní týmy působící v mnoha odvětvích za účelem dosažení jejich prodejních cílů. Tyto cíle si buď sám obchodní manažer určí, nebo je obdrží od obchodního ředitele (Sales director).

Sales manager (obchodní manažer) může také sestavit systém prémií, kterým motivují jednotlivé členy obchodního týmů k dosažení nebo překonání cílů. Hlavní povinností obchodního manažera by mělo být stanovení rozpočtů, nábor a trénink nových zaměstnanců a navazování styku se zákazníky. Obchodní manažer je jednou z klíčových osob každé obchodní společnosti.

Další odpovědi
Michal Kole

Manažer je člověk, který řídí firmu a zodpovídá za ni. Váš manažer řídí firmu v obchodní části např zodpovídá, za to, že je správně vystavená faktura

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ma­na%C5%BEer

myšpulín

Obchodní manažer je pracovník obchodního podniku, který je samostatně zodpovědný za řízení společnosti, její pobočky nebo oddělení.
Jeho odměna je většinou svázána s úspěchy i neúspěchy svěřené společnosti nebo oddělení.