Rokio

Kdo je nejvyšší anděl? Je to Gabriel?

Nejvýše postavený anděl

Odpovědi
marci1

Nejvyšší andělé jsou archandělé. V bibli se hovoří jen o jediném, archandělu Michaelovi. Archanděl Michael je údajně vůdcem archandělů a vede řád andělů. Stojí na nebesích nejblíže Nejvyšší bytosti, přímo po její pravici.
V různých náboženstvích se ale uvádějí také jiná jména archandělů. 🙂

Roman71

Teď momentálně Michael, což je vzkříšený Ježíš. Bylo mu dáno výsostné postavení a sedí po Boží pravici (viz 1.Petra 3:22; Žalm 110:1). Na začátku Janovo evangelium popisuje Ježíšovo postavení coby Archanděla jménem „Slovo“ (Logos), ten byl na počátku u Boha, prvorozený všeho stvoření.

Kepler

Ano, mám ho v podvědomí jako archanděla, něco jako šéfa Angeľ*s Depar­tmentu. Dismas asi bude vědět víc.