kdo je horší? terorista nebo hacker?

terosista hodí granát a umřou tři lidi, hacker schodí sít a umře miliony lidí.

Odpovědi
RedBox

Proč by měli umřít miliony lidí? Když spadne internet, tak je sice pravděpodobnost, že nějací závisláci by mohli spáchat sebevraždu, ale rozhodně by jich nebyli miliony.

Pro pana Barbakana: NE!

Beer4Real

Tarzane tobě moc inteligence sudičky nenadělily.

huxa

Hacker nemusí páchat nelegální činnost, přestože ve filmech, atd. se jim říkají hackeři, ve skutečnosti to jsou crackeři. Hackeři jsou třeba na soom.cz 🙂

led

Terorista môže byť súčasne aj cracker.
Hacker i cracker je odborník – „počítačový mág“, ktorý dokáže „vliezť“ do kódu počítačového programu (ktorý nevytvoril) ale tu sa ich vzájomná podoba zaťína líšiť.
Cracker po nelegálnom vniknutí do cudzieho programu postupuje v snahe poškodiť, zničiť, zo zištných záujmov (alebo z pomsty) – teda je to počítačový terorista
Hacker môže aj legálne rozlomiť kód programu za účelom overiť jeho bezpečnosť a zraniteľnosť. Polícia i každá väčšia softwarová firma zamestnáva aj hackerov práve kvôli testovaniu bezpečnosti a zraniteľosti svojich programov.

anonym

nepíše se granát s d?

Quimby

Kdy umřeli miliony lidí?