Rokio

Kdo by vyhrál souboj? Dobře vycvičený gladiátor, nebo průměrný rytíř?

Zkušený bojovník vs. dobře vybavený bojovník

Odpovědi
Shef

tohle je otázka typu „co kdyby“ těžko říct,ovlivnuje to hodně faktorů,znalost prostředí,čím je vybaven gladiator a čím rytíř,věk soupeřů,fyzická dispozice atd :)

Emefej

Vzhledem k tomu, že rytíři obvykle bojovali koňmo, sázel bych na rytíře.

Kelt

Pokud nemá zápas skončit nerozhodně, musí jeden vyhrát. Husité také porazily rytíže. Záleží na mnoha faktorech.

led

Túto otázku už riešili naši známi Ničitelia mýtov – MythBusters Jamie Hyneman a Adam Savage
prirodzene všetko závisí od spôsobu boja, „pracovných“ podmienok, použitých zbraní.

anonym

Gladiátor,