Avatar uživatele
anonym :D

Kde sehnat formaldehyd nebo formalín?

Zdravím! Byl by někdo tak hodný a poradil mi, kde můžu za přijatelnou cenu sehnat formaldehyd nebo formalín? Zajímám se totiž o hmyz, plazy apod. a dost často nacházím nějaké uhynulé na zahradě (většinou je zabijí ptáci nebo je tam tahá kočka od sousedů), takže mě napadlo, že bych si doma mohl udělat nějakou sbírku ve zkumavkách. Co vím, tak nejlepší je na toto „balzamování“ formaldehyd nebo jeho roztok – formalín. Nevíte tedy někdo, kde ho můžu sehnat?

Zajímavá 0 před 786 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Ve firmách s laboratorními potřebami. Možná že oprávnění k nákupu má jenom osoba s živnostenským listem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Nevím, co je přijatelná cena, ale gůgly-gůgly… jeden z prvních odkazů viz Zdroj. Já si myslím, že 166 ká za litr není zas taková darda (i když nemluvím o poštovném), to ti pro řečený účel vydrží dlouho.
Btw formaldehyd asi neseženeš, je to plyn a je daleko výhodnější s ním manipulovat ve formě cca 36–38% vodního roztoku, formalínu.
Kdybychom byli sousedi a znali se před sedmi lety, tak ti ho donesu z práce flašku zadara. Ale to už je pryč.

Zdroj: https://www.mer­cishop.cz/pro­duct/2533252693­05-formaldehyd-36-38-roztok-formalin-p-a-1-litr#

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek