Rocker

Jak zakonzervovat raka?

Přivezl jsem si z víkendu raka,už není živý,ale celý.Co s ním,aby se nerozpadl nebo nezačal hnít?
Doplňuji:
Raka jsem nechytil,dostali jsme ho v hotelu jako ozdobu v račí polévce.

Nejlepší odpověď
beer

Přejdu bez komentáře, žes chytil chráněného raka.
Uložit do formaldehydu nebo lihu v průhledné sklenici s uzávěrem.
Doplňuji:
Tak to jó )) Napřed ho tedy opatrně očisti od mastnoty, třeba nechej ponořeného chvíli v denaturáku, vodě s Jarem atd. Nechej oschnout a pak do té sklenice, musí tam být celý ponořený.

Zdroj: Praxe

Další odpovědi
mosoj

Používá se ten farmaldehyd ( formalín). Je to aldehyd kyseliny mravenčí. Pozor vyrábí a dodává se ve 40 %roztoku. Ke konzervaci se používá 10 % a je to karcinogen .