honza19hk

kde se vzalo slovo bugr ?? je to jako bordel,nepořádek.

ale spíš odkud se to slovo vzalo a co původně znamenalo.

Nejlepší odpověď
annas

Bugr = 1. rámus, výtržnost, hlasitá hádka, hlučná oslava.. 2. hlasité kárání podřízených
.
Původ je nejasný. Nejspíš z francouzského bougre = hrome, sakra; bougrement = strašně. Nebo z stfr. bogre nebo bougre = kacíř, sodomita.(buzerant = ten, kdo jistým způsobem obtěžuje).
Jiný etymolog uvádí původ od německého brajgl (velký nepořádek, hlasitá zábava – podle holandského malíře Breughela) nebo z maďarského hovorového bugris = chrapoun, je také bog = řvát.

Doplňuji:
Zdroj: Slovník nespisovné češtiny.

Mi...Str...

Nebylo bugr za války obrněné vozidlo, před kterým do země mlátily otáčející se řetězy, aby ničily miny?