Kde se vzala kutna a proč mají 3 uzle na provazu?

Doplňuji:
Církve mají sutanu. Řády kutnu. Proč.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Jde o strojový překlad, z anglického zdroje, snad další části porozumíte.

Kutna
Kryt (od latinského cuculla, což znamená "malý domek") je část oděvu, která se skládá z dlouhé kápi, oděvu s širokými rukávy. Původně to mohlo být jen kápi na části plášti. Při současném použití je třeba odlišit od pláště nebo kapuce (cappa) tím, že se tak nazývá celý uzavřený oděv. Dnes je nosí především většina katolických a anglikánských mnichů při účasti na liturgických službách.
Objevil se během raného středověku v severní Evropě. Stal se oděvem pro ty, kteří se věnovali klášternímu životu. Původně byl kutna nošena jen pro větší teplo, protože mniši trávili l dlouhé hodiny v nevytápěných kostelích, kde byl i průvan. .

Další informace

http://translate.google.cz/…
Doplňuji:
Opasek z provazu má tři uzly jako symboly tří pravidel řádu: chudoby, poslušnosti a čistoty.

http://www.christnet.cz/…

Další odpovědi:

Pokud stojíš o dobrou-správnou odpověď,musíš se umět vhodně zeptat.S takhle formulovanou otázkou nevím-nevím.Asi tuším o co ti jde,ale otázku doplň .:D

Diskuze k otázce

anonym

Annas klobouk dolů před tebou, jsem gůglil, ale hrábnout do ang. jsem vynechal. Díky.

Zlatý

annas

Děkuji. Těší mě. Ráda vyhledávám, v poslední době častěji v anglických zdrojích. Někdy je to snazší, jindy to trvá déle. Pomůže lišta Toolbar.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1799
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.