Avatar uživatele
lukas.zmizik

kde se silničáři učí svému řemeslu?

myslím ty, co míchají a pokládají asfalt, frézují cesty, malují čáry, příležitostně látají výmoly, jezdí s pluhem a tak… to je tolik vědomostí potřeba, ale žádné stavební učiliště s tímto oborem jsem nenašel
Doplňuji:
já si moc nemyslím, že k tomu stačí základní vzdělání, ona ta profese celkově je odborná – když nepočítám vyměňování značek, dneska už i na retušování výmolů jsou specielní technologie, malování čar se taky musí umět (samozřejmě truhláře, zedníka nebo kuchaře lze taky dělat se základním vzděláním), já tyto profese stavím do stejné roviny:)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 4035 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
odpomass

Těch oborů je tam samozřejmě víc, všechno to (v ideálním případě) řídí někdo, kdo má znalosti například odsud:
http://www.fd­.cvut.cz/zajem­ci-o-studium/studijni-programy/bakalarske-studium#bakalar-DOS
Řídí zaměstnance, kteří mají například takováto učiliště:
http://www.sou­bce.cz/storage/svp_sil­nicni_doprava­.pdf
Ale většinou stačí, když jsou zaškolení někým zkušenějším, vždy záleží jakou konkrétní činnost budou dělat, silnici může opravovat i člověk se základním vzděláním…
Doplňuji:
U toho základního vzdělání jsem myslela takové ty pomáhací práce, s lopatou a tak. Nicméně to „malování“ pruhů opravdu svede téměř každý po nějakém zaškolení, ale pokud vím, dělá se to většinou z takového vozítka, takže řidičák bude nutný ;)

Upravil/a: odpomass

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

znala jsem jednoho takového co jezdil
s náklaďákem a vyměňoval jen značky
za nové na to nemusel studovat a vždy
o polední pauze u stodoly přehazoval
seno pro králíky, ale tu pauzu si natáhl
na dvě hoďky :)
jinak nevím jestli taková učiliště existují
můj taťka vykonával v Pardubických silnicích
bezpečnostního technika a to už střední
školu mít musel ..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek