Karol73

Práce se základním vzděláním

Někde jsem četla, že kluk má jen základní vzdělání a teď má práci, celkem slušný prachy a má se fajn i když má jen základku. Dá se sehnat práce v dnešní době jenom se základním vzděláním? Co si o tom myslíte? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Někomu se podaří sehnat se základním vzděláním a někdo má dvě vysoké školy a práci najít nemůže.

Další odpovědi
Rachel03

Pokud má člověk se základním vzděláním kontakty, opravu dobrou práci mít může. Ale nedokážu si představit dostat se do nějaké firmy přes známé a pak šéfovat např. lidem co mají maturitu nebo VŠ. Přišla bych si jak blbec… Otázkou je, co má ten zmiňovaný člověk za práci… Pokud jezdí např.kamionem, tam žádné extra školy nepotřebuje a někdo o něm může říct, že má „slušný prachy“ jak píšeš. Otázkou je také, co jsou pro koho slušné peníze…

bububabu

O tom jsem nikdy neslyšela, tedy jestli tím „dobrým“ výdělkem není míněno, prodej drog, loupeže nebo ponižující práce v nevěstincích. Nicméně v takových případech bývá možnost výběru pouze jako uklizečka či dělnice-většinou taková práce bývá na normy-což znamená placený od kusu, kde za jeden kus můžeš mít i jen 50 haléřů! Takže pěkná honička, opravdu vyčerpávající a nenaplňující… Doporučuji učit se, a zase učit se. :)

vašek1

Dneska je to všechno bohužel o známostech.Man­želka má ekonomku,
státnice z angličtiny, a už je na pracáku rok.Neustále jezdí po konkurzech
které jsou určitě už dopředu rozhodnuté, ale co kdyby náhodou…???

xxx3

Možné je všechno, nicméně platí, že se základním vzděláním má člověk mnohem menší šanci, že najde slušnou práci. Záleží také na místě a profesi. V každém případě je výhodné alespoň nějaké vzdělání získat.

ladaadal

Možné je všechno, dnes psali na Seznamu, že někdo vyhrál 400 milionů. Otázkou je, jak často se taková věc přihodí. Rozhodně to není běžné, pokud nepovažuješ za dobrou práci se slušným platem kopání ve výkopu. Pod tímto názvem si každý představí něco jiného, ale slušný plat považuji tak mezi 25–40 tisíc, neznám nikoho se základním vzděláním, kdo by toto pobíral, tam je to většinou kolem 10, max. 15ti.