Kde se nachází oprátka, na kterou měl původně Julius Fučík psát reportáž?

Víte vy vůbec na co jsem se ptal? Kde je ta oprátka? A Jugare, proč píšeš o strýci Juldy?

Nejlepší odpověď
annas

Skutečná oprátka

"Po vynesení rozsudku smrti byl Julius Fučík vězněn v berlínském žaláři Plötzensee.

Odsouzenci k smrti obvykle čekali na popravu nejméně sto dní. Avšak na počátku září 1943 byla při bombardování část věznice zasažena a nacistický prokurátor nařídil okamžité popravy. Tehdy bylo zavražděno na 400 vězňů. Mezi nimi, v noci ze 7. na 8. září 1943, také Julius Fučík."

Praha, prosinec 1975
Gusta Fučíková
Život a boj Julia Fučíka, Novinář, Praha 1977
Připravil a zkrátil Leopold Vejr

http://www.ksm­.cz/historie/pred-65-lety-byl-popraven-julius-fucik-2-2.html

"Pomyslná oprátka – tam, kde psal motáky – omylem jsem smazala.

„Fučík byl vyšetřován gestapem v Petschkově paláci a vězněn na Pankráci až do června 1943.
Od přelomu března a dubna začal Fučík ve své pankrácké cele ve spolupráci s dozorci Adolfem Kolínským a Josefem Horou pracovat na textu Reportáže.“

http://www.us­trcr.cz/cs/ju­lius-fucik-1903-1943-a-jeho-reportaz-psana-na-opratce

Další odpovědi
led

Oprátku hledejte na motácích, kam J.Fučík psal svou „Reportáž“, když čekal na skutečnou oprátku.

Dodatok:
Jugar, bod odo mňa ste dostal za odpoveď:
„Pomyslně na Pankráci.
https://cs.wi­kipedia.org/…“
pred neskorším doplnením. Otázka znela úplne jasne-

gecco

😉
Obávám se, že šlo o oprátku toliko ideovou – takže dneska zčásti tvoří genia loci věznice na Pankráci…
😉

anonym

Pomyslně na Pankráci.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Report%C3%A1%C5%B­E_psan%C3%A1_na_o­pr
%C3%A1tce
Nikdo ale asi neví kde byl pohřben.
Jedni píšou toto:
Začátkem roku 1916 zůstal upoután na lůžko s otokem nohy, dle jeho vlastního názoru následkem zranění na manévrech v Bosně v roce 1900. Z otoku se vyvinul sarkom, na který koncem září 1916 zemřel. Pochován je v Praze na Vinohradech.
Druzí toto:
Julius Fučík byl český komunistický novinář, literární a divadelní kritik a překladatel, popravený nacisty pro účast v protinacistickém odboji. Wikipedie
Narození: 23. února 1903, Praha
Úmrtí: 8. září 1943, Berlín, Německo.
Osobně nevěřím ani jednomu tvrzení.
http://www.no­vysmer.cz/index­.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=76:juli­us-fuik-vymysly-a-fakta&catid=39:his­torie&Itemid=50

JájsemRaibek

Oprátka se nachází na krku Juliuse Fučíka.

Dochy

„Kde se nachází oprátka, na kterou měl " Ta reportáž byla psaná na oprátce, nikoli na oprátku. Takže správně "na které měl“ …

annas

Ad Jugar

Udělal jsi z jablek hrušky. To každý nedokáže. Zmiňovala jsem se několikrát, že je třeba umět číst a rozumět textu.

Exitovali dva Fučíkové.

Julius Fučík, hudební skladatel, byl strýcem Julia Fučíka, českého novináře, který byxl vězněný na Pankráci.

J. F. – skladatel – zemřel 1916 x J. F – novinář – zemřel 1943.

Neměl bys uvést na pravou míru?

anonym

Já čtu dobře!!!
Fučík jako Fučík.
Je mi to fuk.

johana 56

Podobně jako led jsem i já hodnotila Jugarovu odpověď před doplněním…

annas

Ad johana 56 – tentokrát jugar doplnil svou odpověď k horšímu, bohužel. Někdy méně znamená více.

Led i vy jste to samozřejmě nemohly předpokládat.

jirkajirka

S otázkami na Michala Kolesu nemáš.