Zlatý

Kde se nacházela jantarová komnata?

Kdo a pro koho ji vytvořil? Jak to s ní vypadá dnes?
Doplňuji:
Rynek i Pavluška odpověděli ve stejnou minutu. Někdy se to stane.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jantarová komnata

Původní jantarová komnata byla místnost s bohatou nástěnnou výzdobou z jantaru. Byla zhotovena na zakázku pruského krále Fridricha I. v Berlínském zámku. V roce 1716 byla pruským králem Fridrichem Vilémem věnována ruskému caru Petru Velikému. Po téměř dvě stě roků se pak nacházela v Kateřinském paláci v Carském Selu poblíž Sankt Petersburgu. Od roku 1942 byla vystavena v zámku v Královci; od konce druhé světové války je nezvěstná.

link:

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/J antarov%C3%A1_komnata

Další odpovědi:

Pokročilý

Původní jantarová komnata byla místnost s bohatou nástěnnou výzdobou z jantaru. Byla zhotovena na zakázku pruského krále Fridricha I. v Berlínském zámku. V roce 1716 byla pruským králem Fridrichem Vilémem věnována ruskému caru Petru Velikému. Po téměř dvě stě roků se pak nacházela v Kateřinském paláci v Carském Selu poblíž Sankt Petersburgu. Od roku 1942 byla vystavena v zámku v Královci; od konce druhé světové války je nezvěstná.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/J antarov%C3%A1_komnata

Zlatý

Tak snad něco,co tady ještě nebylo kostatováno-
Podle odhadů byla tato komnata složena celkem ze 4,5 tuny jantaru různých velikostí…Proto tato komnata zajímala Nacisty během válečného plenění a drancování okupovaných zemí během II. Světové války....
Byla ukradena z Kateřinského paláce v Carském Selu a původně sloužila údajně jako místnost pro hraní karet, někde se uvádí, že to byla kuřácká místnost...
Rusko vyhlásilo nálezné v českých korunách v celkové výši cca 4 miliardy. Toto prohlášení vyvolalo doslova honbu na bájný poklad…Nejznámějšími hledači této komnaty se stali Helmut Gaensel a Josef Mužík.
Prozatím je hledání bezúspěšné.

Zdroj: lvybráno a zkráceno z:http://www.jantarovakomnata. cz/index.php/co-je-to-jantarov a-komnata.html

Zlatý

Koukám,že jsou dvě stejné odpovědi.

Diskuze k otázce

Zlatý

vagra

To se může stát,když mají ve stejný čas stejný nápad dva lidé.Ještě,že jsem to neposlal taky:-)
Byly by tam tři.

Zlatý

annas

Měl jste to poslat. Jak Vás znám, určitě byste něco doplnil.

Zlatý

annas

Já jsem se totiž nedívala dopředu a otevřela napřed diskuzi. Takže v pořádku., jak jsem předpokládala.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1790
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1074
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.