jopik

Kde se dá sehnat pejsek Pomeranian? Chci ho moc a koupil bych ho ihned :)

Doplňuji:
Je to německý špic trpasličí a opravdu tak lehce se sehnat nedá:)

Nejlepší odpověď
www

Toto plemeno bylo mezi špice zařazeno celkem omylem, zasloužilo by si samostatnou rasu. Něco určitě najdeš zde, jsou tam praktické rady pro koupi, chovatelské stanice ap.

Zdroj: www.pomeranian­.cz/plemeno.htm

Další odpovědi
leonessa

Vždyť to je obyčejný Německý špic :) když si zadáš do vyhledávače německý špic prodej a město, odkud ho chceš koupit, tak ti tam vyjede tolik odkazů :)

Zdroj: http://zvirata­.megainzerce.cz/psi-inzerce/nemecky-spic-trpaslici-pomeranian-368835.htm

LucieU.

Něměcký trpasličí špit to teda není ani omylem… ti, co ho prodávají přes inzeráty schválně udávají oba názvy, protože moc dobře ví, že pomeranian je dnes daleko oblíbenější a žádanější pes. Jinak je to úplně jiné plemeno, špic má liščí protáhlý čumák, špičaté uši a v porovnání s Pomeranianem o dost řidší srst. Pomeranian má huňatou srst s bohatou podsadou, kulatý krátký čumák, kulatá ouška.. má masivnější tělíčko a celkově je kompaktnější. A taky dražší, cena v chovatelských stanicích se pohybuje okolo 50 000 kč… na internetu se dá sehnat i za 3 000, jenže to nemá nikdo jistotu, co z toho vyroste … většinou je to totiž právě trpasličí špic, který jako štěně vypadá skoro stejně jako Pomeranian a tak se jej snaží majitelé prodat jako Pomíka.