Pokročilý

Kde najít ve volné přírodě vřes?

Potřebovala bych najít vřes do školy.Kdyby nebyl potřeba kořen tak bych jej "ufikla" na zahradě,ale z kořenem mně to rodiče nedovolí,myslíte že jsou místa v Česku kde vřesy najdu(krom obchodů z květinami)?
Doplňuji:
A myslíte že by učitelka uznala i kupovaný,v mém okolí se opravdu nevyskytuje(dle vyjádření lesníka)?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odkud jsi??
;-)
Vřesoviště najdeš skoro všude, kde je kyselá půda neúrodná tak, že vřesy a vřesovce nejsou vytlačovány náročnějšími druhy - v horách Šumava, Krušné,Krkonoše, Jeseníky...), ale kupodivu i třeba v Podyjí.
A mimochodem - myslím, že ani kdyby sis vyrýpla ze skalky rostlinu i s kořenem, by tě rodiče ´nezbili´ - pokud máte na zahradě kyselou půdu (a plejete z vřesu nežádoucí ´vetřelce´), daří se jim dobře.
Doplňuji:
Ty jsi dobrá...
;-D
Jak mám vědět, co by učitelka "uznala"???
Na druhou stranu - pokud jde o učební pomůcku (např. do herbáře), bude jí to jedno. Pokud jde o to skutečně v přírodě vřes najít, stačit jí to nebude.

Další odpovědi:

Zlatý

V lese, nejčastěji pod borovicemi na písčité půdě.

Stříbrný

Byla jsi někdy v lese?

Zlatý

Abys cokoliv kupovala učitelka určitě nechce a pokud nic nenajdeš, klidně se přiznej.
A mně se zase nechce věřit, že v okolí nikde vřes nenajdeš. Stačí dostatečně vlhká lokalita v lese, na louce, od nížin až po hory. Stačí se podívat jak vypadá, vytipovat lokalitu a jít.
P.S: spíš než tvého lesníka (dnes jsou spíše hospodáři) bych se ptal starších lidí.
Zkušenost

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 650
Zlatý beer 514
Zlatý annas 513
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.