Kde lze nalezt informace o umrtnosti (pocet lidi kteri nedokonci studium) na vysokych skolach?

Rozhoduji se, kde dale studovat, a jako 1 faktor vyberu bych chtel zahrnout i obtiznost studia na jednotlivych skolach, fakultach, nejlepe i v oborech (predevsim obory FSI a FAST VUT). Proto bych rad ziskal udaje o umrtnosti, pokud mozno podle rocniku. Dosud jsem nasel jen spoustu obecnych, nepodlozenych zprav, ktere si casto odporuji. Zajimaly by me spise statistiky.
Dekuji predem za odpovedi.
Doplňuji:
Diky, Aleshi, za odpoved, nicmene neprijde mi prilis uzitecna. V prvni rade se samozrejme rozhoduji na zaklade toho, co mne bavi - tedy technika, na skole pak prirodni vedy jako matematika a fyzika, proto si myslim, ze nejrozumnejsi pro mne bude volba stavebni nebo strojni fakulty na vut v brne. Tyto 2 fakulty nabizeji ke studiju mnoho mne sympatickych oboru a nelze temer rici (vynecham-li obory zabyvajici se architekturou, designem nebo managementem), ze o nektery z nich mam vetsi zajem nez o jiny - temer vsechny technicke obory - alespon do soucasne chvile - me bavi a vzdy bavily (vyjma elektroniky) stejne. Tudiz je mi celkem buřt, ktery z nich si vyberu. Presto, nebo spise prave proto bych chtel najit nejake statistiky obsahujici pocet studentu, kteri jednotlive obory behem studia opusti, byt by to melo ukojit jen mou zvedavost a na vyber oboru by nakonec ony statistiky stejne nemely zadny dopad.
P.S.: Dalsim irelevantnim odpovedim se, prosim, vyhnete.

Odpovědi:

Zlatý

Víš, chlapče, když mi bylo tolik, co tobě, uvažoval jsem podobně - blbě. :-)
Naštěstí jsem měl ale poměrně velké sebevědomí, takže jsem nemířil úplně nízko a dokonce se to nakonec i povedlo. ;-)
Spousta mladých (ale i jejich rodičů) lidí nepochopilo, o co by mělo jít především, a to je, věnovat se oboru, který mě baví, chci ho dělat, mám jasnou představu do budoucna a pak za tím tvrdě jít, vybrat podle toho školu a udělat ji, i kdyby trakaře padaly. Samozřejmě během studia shánět brigády či práci v oboru, abys pak, až dostaneš ten prakticky bezcenný papír, jsi nečuměl, co ta realita pracovního světa obnáší, je to velmi nepříjemné překvapení, ale na to tě žádná škola nepřipraví.
Doplňuji:
Chlapče, až pochopíš relevantnost mojí odpovědi, tak už bude nejspíš pozdě. :-) Je pravda, že zkušenost je nepředatelná, tak snad si "hubu" tolik nenabiješ a vybereš si dobře školu i následně zaměstnání. ;-) Ale tím vším si každý musí projít sám. Povíme si to za deset let až dospěješ a možná i pochopíš. ;-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.