Avatar uživatele
annas

Kde je podle vás správné požadovat platbu za používání toalet?

Nedávno jsem oprášila humornou knihu Zvonokosy, v níž se vede boj o veřejný záchodek. Určitě je to pro každého člověka důležité místo.

V čekárně u zubní lékařky jsem si prolistovala časopis Reader's Digest – neuvědomuji si, o které šlo číslo. Všimla jsem si ankety na téma poplatky za toalety, proto jsem ji pro zajímavost vložila.

Doplňte prosím svůj názor na výši poplatku za použití WC

Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 15Pro koho je otázka zajímavá? quentos, mojitek, vagra, johana 56, dědapetr, Drap, brillant, fcoop, Emefej, redy, gagaga, Agneta, gecco, anonym, zzzlatokopka před 3358 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

Odpoveď byla označena jako užitečná

Jiná odpověď

Abych trochu přispěl drobným postřehem – někdy to vypadá,že ziskuchtiví provozovatelé lstivě zneužívají choulostivé situace „člověka v tísni“ a s napřaženou rukou žádají neúprosně prachy předem,aniž dotyčný nešťastník netuší,do čeho vůbec jde.

A někdy je to vážně mňamka.
Takové záchody v Kolíně na nádraží,honosící se názvem „Toalety“ – kde vybírají pětku za návštěvu, a ani nezapůjčí nešťastníkovi kolíček na nos – to aby měl volné ruce – ty jsou opravdu bomba – vřele doporučuji – nikdy nezapomenete.
A to nemluvím o personálu – třásl jsem se ještě na Masaryčce.
Ale milosrdný čas zhojí všechny rány.Už je zase dobře.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Jiná odpověď

Podle Eulalie Čubíkové jsou záchodky místem nemravností. Zakázat!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Jiná odpověď

Poplatek za toaletu ano,ale pukud bude servis, ůdržba a čistota toalet tomu odpovídat.Jde o veřejná místa parky, města,na odpčivadlech a na stanicích veřejné dopravy.Jinde bezplatně,lékař,res­taurace,super­markety,atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

V obchodem a barech (kromě zákazníků)

Poplatky jsou mnohdy zbytečně vysoké (leckde až 10 Kč!!) a tím kontraproduktivní – odrazují zákazníky, kteří to následně raději hodí někam za keř.
Děkuji za připomenutí skvělého literárního díla, naposledy jsem ho četl před deseti lety a určitě se k němu ještě vrátím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Jiná odpověď

Chci službu? – zaplatím…
Považuju za správné požadovat platbu za použití toalety ´všude´…
😉
S tím, že např. zákazník restaurace, OC, pamětihodnosti, dopravního prostředku*) platí toto použití ´v ceně´ (konzumace, nákupu, vstupenky, jízdenky…).
___
Na druhou stranu chci, aby toalety splňovaly rozumný hygienický standard.
😉
___
Nemám problém se zaplacením 5 – 10 Kč (v cizině 0,5 – 1 €) za použití záchodku, na kterém je dostatek toaletního papíru, je hygienicky vyřešenousednutí na prkénko, umytí a utření rukou – a celý ´podnik´ nesmrdí jako stádo opic.
Doplňuji:
Mimochodem – děkuju za připomenutí nádherného díla, které jsem (su barbar) nikdy nečetl, ale viděl několikrát v divadle (jednou dokonce s báječnou Laďkou Kozderkovou) a samozřejmě i v TV.
Asi nejvíc se mi líbilo představení v Bratislavě, Zvonodrozdovo…
😉

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Na veřejných místech (park, ulice)

Doplňuji:
Tam kde není provozování součást nějaké služby a je proto žádoucí příspěvek na provoz.

Upravil/a: Pepa25

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Jiná odpověď

podle mýho je špatný, že na veřejným hajzlíku zaplatí kultivovanej člověk úplně stejně, jako třeba pokakanej bezdomovec, protože když do takovejch hajzlíků pustíte stejnou měrou ve stejným čase „všechny lidi“, tak prvně zmiňovaným by se myswlím si mělo za návštěvu ještě doplácet. Rozepsal bych vám tady spravedlivej ceník, ale bylo by to „in extenso“ hodně dlouhý. „Pěkný pálky“ bych rozhodně dal dětem a hendykepovaným, naopak nejlevnějc by měli samozřejmě „chlapi na malou“ ..to tak za kačku (samozřejmě dle vzezření a chování), aby nelítali přes perón do kopřiv.
Na druhou stranu, kdyby v ceníku v kolonce „somrák na velkou bez papíru“ bylo taky jen za kačku, nemusely bejt ty kopřivy posraný, takže problematika je skutečně obšírná a ceník na A4 nedáte ..mějte se hezky, zjentek ;)
Doplňuji:
je téměř jisté, že opravdu spravedlivě navrženej ceník by brzy byl společností považován za diskriminační, tudíž tratit na veřejných toaletách bude opět zdravej, čistotnej a taktní člověk.

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

Jiná odpověď

správné-nesprávné,to je dost relativní. Někdo se o wc musí starat,a zadara to nikdo dělat nebude.Já osobně bych neočekával,že budu platit za WC na místech kam se člověk dostane jen za předpokladu ,že za vstup už zaplatil nebo je zákazníkem který po konzumaci zaplatí -např. diskotéky,diva­dla,restaurač­ní zařízení apod.Napsal bych i metro,ale tam ty WC jsou ještě před placenou zónou .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jiná odpověď

Doplňuji:
Když jsem vykonával civilku na hřbitovech,musel jsem záchody pucovat a vybírat 5kč,božuhell bezbariérové wc využívali i narkomani s připravenýma buchnama po kapsách,když vycházeli byli plní ironie hihi,za všechno se platí,ale můžu říct,že někteří to využívali za ty prachy vyloženě jak prasata,žlutá potopa atd.,ale dostával jsem od OÚ žold,jó to byli časy…

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jiná odpověď

Doplňuji:
Těžko říct,myslím,že na veřejných místech,např.ná­městí měst apodobně ano,
ale pokud někdo vybírá koruny na záchodcích na nádraží,kde je vedle hospoda,tak si myslím,že to správné není.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ňuňátko

Jiná odpověď

Souhlasim s Gecco 🙂.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Jiná odpověď

Doplňuji:
Nikde.
Nechceme-li kromě psích obcházet i lidskou „nadílku“
(Ne každý je ochoten nebo může za WC zaplatit.)

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rukas

Jiná odpověď

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gobls

Podle mě by veřejné toalety měly být minimálně ve dvou úrovních – jedna místnost zdarma pro vaguse nebo šetřílky, a druhá takzvaně luxusnější za poplatek a s udržovanou čistotou. Ty zdarma by byly konstruované tak, aby se tam nedalo nic zničit ani ukrást a udržovaly by se proudem vody z hadice, náklady téměř nulové. Vykonání potřeby je základní přirozená věc a nezdá se mi normální za to muset platit. Z

před 3076 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gobls

Za chůzi po chodníku taky neplatíte, a ten se taky musel postavit a pravidelně ho uklízet a čistit. Od toho jsou daně.

před 3076 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Zjentku → ty se loučíš??
…„mějte se hezky, zjentek “…
😉

před 3358 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

to ne ..tohle byl letošní výraz čistokrevné úcty ..kdo ví, kdy zase bude mít annas otázku

před 3358 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

..celá odpověď, byl ten výraz ..copak, chyběl bych ti? ;)))

před 3358 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Jasně, že bys mi chyběl…
😉

před 3358 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

to me zas neeee !
:p

  • iv-

před 3358 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

seš zamilovaná nebo có ..takhle protivná baba!

před 3358 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

a je to venku !
a co Vy ??
piste na ferovku, at neztracim cas…
zkusim to pak na gecca :)

před 3358 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

bylo by to hned snadnější, kdybys nedělala chyby v těch smajlech ..tady mělo z tvý strany bejt :p*

před 3356 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Quentos – ´omlouvám se´ za téměř zkopírování druhé věty tvého příspěvku – já to své Doplnění psal nezávisle na tvé odpovědi… ´Strefili´ jsme se..
😉

před 3358 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

v pohjodě, já vím, že ty nevopisuješ :{)>

před 3195 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek