Kelt

Kde je nejvíce dopravních pruhů v jednom směru?

Tak mi kolega v práci říkal, že byl v USA. Ptal jsem se, zda tam jezdil autem a kolik tam bylo pruhů v jednom směru. Tak ve Washingtonu prý bylo 11 pruhů. Nevíte, zda je někde více pruhů? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… minimálně o jeden zde: San Fracisko (USA) se může pochlubit s nejvíce jízdními pruhy na silnici. Na místě Toll Plaza, které se nachází u san franciského mostu Oakland Bay najdeme 23 silničních pruhů (23 oba směry, tj, jeden musí mít minimálně 12) … https://funga­te.cz/nejvice-silnicnich-pruhu/

Další odpovědi
Pepa25

To se dost špatně počítá – nejširší silnice mají kolektory a místní pruhy, nájezdy a sjezdy, asi nikde nemají neoddělených více než 5 hlavních pruhů v jednom směru + 3–4 místní (pokud nejde o jednorázové rozšíření někde u mýtnic). Jako nejširší dálnice se často uvádí 401 v Torontu u letiště s 18 pruhy (5+4 každým směrem), šířka něco přes 100 metrů.