Pacient

Kde je hranice vaší pohodlnosti?

Představte si situaci, kdy vám je řečeno, že váš byt či dům se nachází na místě, na němž je při pobytu prokázané riziko rozvoje rakoviny. Jaká by byla vaše reakce? Odstěhovali byste se co nejdříve, nebo byste to nijak neřešili?

Odpovědi
Kazatel

To záleží na tom, kolik ti zbývá. Dalším faktorem je, jestli se jedná o vlastní, či nájemní bydlení, v neposlední řadě i věrohodnost měření a míry rizika.

led

Zjavne vám (podľa prezývky a obrázku v profile) ako onkologickému pacientovi ktosi doporučil toto riešenie. Nie je jednoduché sa rozhodovať o vlastnom zdraví a životných podmienkach bez znalostí detailov.
Nemôžem hovoriť za vás, môžem len teoreticky, ak by sa to týkalo mňa… Som dosť nedôverčivá a preto by som sa pýtala:
1 – Čím je podložené toto varovanie a návrh vysťahovania?
2 – Čie záujmy sú v pozadí tohto doporučeného vysťahovania?
3 – Čo je plánované na tomto pozemku?

4 – Čo za to? Ak obchod, tak obchod…

Ametyst

V prvé radě bych požádala o písemné vyjádření. K tomu už musí byt větší odvaha a vážnost situace, dat něco takoveho na papír. Reci jdou jedním uchem tam a druhým ven.

Drap

Nikdo nedokáže říct, jak by se zachoval kdyby… Takovou situaci nemám, tak jak bych se zachoval mohu jen odhadovat.