SINGO

Kdo tady může mazat otázky?

Zlatí můžou? Nebo jenom nahlašují? Admini můžou kolik jich je?
Doplňuji:
Tato otázka byla položena proto abych ji mohl doplnit tímhle textem, možná to tady vydrží víc jak minutu, uvidím.

Včera jsem tu napsal otázku (o tom tipu na víťeze titulu) byla smazána, dneska se podívám na svůj profil a je zpět, doplnil jsem ji tedy (3 …) to proto abych ji dostal na hlavní stranu. a do minuty byla smazána. Stějně jako otázka kterou jsem položil včera proč byla smazána otázka o tipu na vítěze ELH když tato otázka nikomu nevadila (http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/tip)…

Nejlepší odpověď
annas

To, že mazat a přesouvat otázky mohou stříbrní a zlatí uživatelé, zavedli admin. asi před rokem. Předtím se otázky nahlašovaly. Jenže objevovaly se i občas i otázky vulgární a trvalo chvíli, než je admin. smazal.

Domnívám se, že je to zbytečné řešit. Admin. počítali se slušností uživatelů, nikoliv s tím, že mnozí budou dělat schválnosti. Přece Odpovědi jsou vizitkou nás všech… Jenže všude žijí lidé, navíc lidská závist a virtuální svět dovedou ublížit. Nebylo zde dost napadání????
Každý považuje svou otázku za tu nejlepší a občas nechápe, proč otázka zmizela. Nevím. Mně také zpočátku mazal někdo nejen odpovědi, ale i otázky a vkládal je znova jako anonym… Musela jsem se s tím smířit. Proto jsem si také uzavírala profil. I teď se objevil jedinec, naštěstí admin. zasáhli. Snažím se dodržovat pravidla a i zařazování svých otázek jsem konzultovala s admin. – oni mají konečné slovo.

Je snadné vyslovit podezření, potřebuji důkazy. Já zastávám zásady, pokud otázka jistým způsobem uráží a porušuje kodex, aby ji admin. určitou dobu nechali, uživatelé si udělají obrázek o dotyčném. Proto jsem žádné odpovědi nikdy nesmazala… Každý z nás by měl odpovídat slušně, případně vznést připomínku, která neuráží.

Co když budete vědět, že xyz smazal Vaši otázku – oplatíte mu to, budete na něho útočit? To by neprospělo atmosféře, to si uvědomují i admin. Chovejme se slušně, dodržujme pravidla, neříkejme, že tomu a tomu se nice neděje, nepodezírejme se a nemusí se tato situace opakovat.

Jste většinou noví a nevíte, co se kolem přesouvání otázek (tehdy se ankety nebodovaly) a jejich mazáním dělo. Neoprávněná nařčení, osočování vedla k tomu, že mnoho uživatelů odešlo. Nakonec admin. podezření vyvráili, dotyční se omluvili, ale osten trpkosti zůstal…

Jenže opakuji. Admin. vždy potvrdí oprávněnost smazané otáhky. Aspoň to tak bylo. Ptala jsem se na to několikrát.

U některých uživatelů se stále objevují náražky, že jejich odpověď či otázka zmizela. Řekli si proč? Byla v ní vhodná slova? Proč vytvářet nepříjemnou atmosféru, jen proto, že jde o virtuální svět?

Opakuji, podívejte se na profily, kolik uživatelů odešlo právě z tohoto prostého důvodu …

Singo, vaši otázku jsem nečetla, ale reaguje Berušinka, zřejmě opravdu zde neměla co dělat. Smiřte se s tím …

Další odpovědi
hanulka11

ano zlatí mohou mazat otázky aniž by o to žádali, ale myslím,že toho nikdo nezneužívá jen se řídíme tím co je v kodexu a jestli zkoušíš něčí trpělivost- věz že narazíš

Berušinka

Ty děláš, jak kdyby si tu byl 5 minut! =(
Myslím, že kodex jsi opravdu nečetl … tam nějaké informace máš, popř. když tě něco zajímá – můžeš si to hodit do modré lišty a tam ti třeba vyjede otázka, která by tě zajímala…
Doplňuji:
Myslím, že kdybys pokládal „normální“ a jasné otázky, tak tady teď nemusíš řešit takovéhle věci. Ty to jen pořád zkoušíš – nevím, jestli se tím bavíš, ale pokud budeš i nadále porušovat kodex, tak je možné, že ti admini deaktiují účet. Už několikrát jsem se tu (nejen já) vyjadřovala k tomu, že typ otázek, ve které řešíš zápasy, kdo a co vyhraje tu nemá, co dělat.

www

Tak to jsem tady taky už viděl, v jiné situaci.
Systém nahlašování závadných otázek by měl být průhlednější, viditelně napsat ten a ten ji považuje…, jinak admini pak ať dělají svou práci!
Takhle se může o kteroukoliv otázku „postarat“ tuším každý registrovaný a vznikají zbytečné dohady, nejasnosti a podezření ☹

Doplňuji:
Přesun adminátorských práv na třeba i diamantové, ale stále jen řadové uživatele, považuji za nepovedený pokus, spíše ale za něčí pohodlnost ☹
P.S: adminové, berte to jako návrh, můj mail máte ! 😉

led

Delegovanie právomoci mazania prípadne iných úprav na určitú „hodnosť“ uživateľov (tu zlatých a strieborných) je bežné na svetových stránkach. Nie je to len tu.
Ja osobne mám napríklad takéto právomoci na niekoľkých stránkach rôzneho typu. A pritom nie som admin. Verím, že zlatí i strieborní túto možnosť nezneužívajú. Ale v poslednom čase sa tu objavilo veľa nevhodných, dokonca urážlivých „otázok“. Nedávno som jednu takúto nevhodnú odstránila, čo som sem hneď aj napísala.

anonym

Berusinko , nedovedu si vubec predstavit , ze by jste mela SINGA " po ruce ". 🙂 -iv-

Berušinka

=D Já jsem jinak hodná, ale tady v tom připadě si připadám, jak kdybych mluvila do dubu =D
Nebo je to možná tím horkem? =) Tady v Praze je děsný hic – ještě, že jsem byla nakupovat ráno!!!

anonym

🙂

Berušinka

Tyhlety „nováčkovské“ otázky tu už několikrát položeny byly – stačí nebýt líný a zadat si je do modré lišty!

SINGO

Vím kdo může mazat otázky chci abyste reagovaly na to doplňení… Protože se tady otázky mažou neprávem napíšu názvy které si pamatuju a byly mi smazány.

Kdo vyhraje titul v tipsport extralize
Znáte internetovej fenomén… Michal kolesa
Proč smazaly otázku… (tato otázka byla rozepsána)

Kerberus

Otázka, která se týkala Michala Kolesa, je osobní, odporuje Kodexu. K

Admin. vždy důsledně mazali otázky, v nichž se někdo obracel na konkrétní osobu či o ní psal.

Stejně tak otázky, v nichž se odpovídá na možnost výhry v různých outěžích, jsou proti Kodexu. Kdysi se objevila dokonce žádost, abychom neodpovídali studentům na otázky, které se týkají otázek z různých soutěží a olympiád.

Proto se domnívám, že vaše otázky sem opravdu nepatřily.

Berušinka

Už jsem ti na to napsala odpověď – v doplnění své otázky!
Myslím, že jsem to napsala dost jasně.

SINGO

Mimochodem mejl že otázka byla smazána došel jen u Michala…