Kde bylo mesto Betlem a kolik melo obyvatel v dobe, kdy se narodil Josefu a Marii syn Jezis Kristus?

Kde se nachazelo a bylo mesto Betlem a kolik melo obyvatel v dobe, kdy se narodil Josefu a Marii syn Jezis Kristus? Jaky v te dobe melo vyznam a pod.

Nejlepší odpověď
nature

Dobrý den, napadá mě snad jen odkaz na wikipedii.
Doplňuji:
No aspoň něco nee?

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Be­tl%C3%A9m

Další odpovědi
LuciJe

Město Betlém stále ještě existuje, najdete ho v Palestině, na západním břehu Jordánu.

Nuk nuk

Betlém, hebrejsky Beit-lechem (Dům chleba)se nachází v Izraeli, resp. v té části, která v současné době patří pod tkzv. Palestinskou samosprávu, v současné době má v PA poměrně velký význam, protože je to důležité turistické centrum a zároveň se stalo hlavním městem jednoho z „okresů“ v PA.Město obývají (z výše zmíněných důvodů) výhradně Arabové.

V době Ježíšova narození šlo ale o poměrně malé městečko (ačkoliv na tu dobu zase tak malé nebzlo :) )se zhruba 2000 obzvateli. Už tenkrát to ale bylo centrum určité oblasti, prot se sem také Josef s Marií šli registrova až z Nazaretu, kvůli sčítání lidu.